December 19, 2018
Kryesore

Kryesore

Kryesore Lajme

Haradinaj: Të gjithë duhet të japim nga vetja jonë, për një të nesërme më të mirë

Nëse të gjithë ne japim nga vetja jonë për një të nesërme më të mirë, jam i sigurt se vetëm do t’iu  shpërblejmë brezave që janë sakrifkuar që ...
Read more Comments Off on Haradinaj: Të gjithë duhet të japim nga vetja jonë, për një të nesërme më të mirë
Kryesore Lajme

Këto qytete të Kosovës do të mbesin pa energji elektrike

Koorporata Energjitike e Kosovës (KEDS), ka  njoftuar se në Gjakovë dhe Rahovec, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 12:00 deri në orën 13:00, kjo si ...
Read more Comments Off on Këto qytete të Kosovës do të mbesin pa energji elektrike
Kryesore Lajme

Dështon BE-ja, ‘treshja e madhe’ vendos për Kosovën?

“Novosti” shkruan se dialogu i Beogradit dhe Prishtinës mund të kalojë nën udhëheqjen e Kombeve të Bashkuara. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit ...
Read more Comments Off on Dështon BE-ja, ‘treshja e madhe’ vendos për Kosovën?
Kryesore Lajme

Reka: Kosova do të ketë pozitë më të fuqishme në finalen e dialogut

Ish-diplomati dhe profesori i së drejtës ndërkombëtare, Blerim Reka, i ka quajtur të dështuara përpjekjet e Serbisë për ta kundërshtuar formimin e ushtrisë së Kosovës në Këshillin e ...
Read more Comments Off on Reka: Kosova do të ketë pozitë më të fuqishme në finalen e dialogut
Kryesore Lajme

Agjenda e BE-së demanton pritjen e Haradinajt për vizat

Agjenda e Bashkimit Evropian (BE) demanton pritjen e kryeministrit Ramush Haradinaj për vendimmarrje rreth liberalizimit të vizave në këto dy javë që i kanë mbetur 2018-s. Asnjë nga ...
Read more Comments Off on Agjenda e BE-së demanton pritjen e Haradinajt për vizat
Kryesore Lajme

Mogherini thërret në Bruksel liderët e Ballkanit

Shefja për Politikë të Jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini do të zhvilloj sot një darkë pune me liderët e vendeve të Ballkanit. Në këtë takim që do ...
Read more Comments Off on Mogherini thërret në Bruksel liderët e Ballkanit
Kryesore Lajme

Kështu do të jetë moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës,bënë të ditur se sot në vendin tonë do të ketë mot relativisht i qetë dhe me ngrica, ndërsa nëpër ultësira do të ketë kushte ...
Read more Comments Off on Kështu do të jetë moti sot
Kryesore Lajme

Bërnabiq: Serbia ka hyrë në Qeverinë Haradinaj për këtë arsye

Kryetarja e Qeverisë së Serbisë Ana Bërnabiq ka deklaruar sot në Bruksel se Serbia ka vendosur të marrë pjesë në Qeverinë e kryeministrit Ramush Haradinaj për të ndikuar ...
Read more Comments Off on Bërnabiq: Serbia ka hyrë në Qeverinë Haradinaj për këtë arsye
Kryesore Lajme

Kemi fitore ndaj Kosovës, thotë Daçiq

Ministri i Punëve të jashtme të Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se gjatë periudhë së shkuar janë bërë hapa të rëndësishëm diplomatikë dhe se ata mund të maten ...
Read more Comments Off on Kemi fitore ndaj Kosovës, thotë Daçiq
Kryesore Lajme

Alijaj mbledh gjithë perfaqesuesit e organizatave rininore me një tryezë

Në cilësinë e kryetares së Grupit Joformal të të rinjve të kuvendit komunal të Gjakovës, organizuam tryezën me temën: “Të arriturat dhe sfidat e sektorit të rinisë në ...
Read more Comments Off on Alijaj mbledh gjithë perfaqesuesit e organizatave rininore me një tryezë