Cassano lajmëron rikthimin në futboll

Cassano lajmëron rikthimin në futboll

Antonio Cassano ka siguruar të gjithë se ai nuk është një ish-lojtar, pasi është ende aktiv dhe i gatshëm të kthehet në qoftë se gjen një projekt që i intereson.

‘FantAntonio’, tani 35-vjeç, ishte duke përfunduar karrierën gjatë verës së vitit 2017 kur ai nënshkroi për Hellas Verona si një agjent i lirë vetëm për të ndryshuar mendjen disa javë në trajnimet para-sezonale.

Italiani që nga ajo kohë ishte jashtë veprimit për një vit përpara, për shkak të një kontesti të kontratës me ish-klubin, Sampdorian, por tani pret t’i kthehet futbollit nëse ka ndonjë projekt interesant.

“Nuk jam një ish-lojtar, pasi jam ende aktive dhe i gatshëm të kthehem në qoftë se gjej një projekt që më intereson”, ka thënë fillimisht Cassano për La Gazzetta dello Sport.

“Jam i bindur se mund ta fitoj këtë betejë finale”.

“Unë kurrë nuk kam pasur ndonjë dëmtim të rëndë në karrierën time dhe ende mund të jap një marrëveshje të madhe me futbollin”.

“Jam gati dhe peshoj 85 kilogram, ashtu si kur isha në Sampdoria”, përfundoi ylli italian.

Cassano mund të jetë emër interesant për klubet kah fundi i tabelës në Serie A, si SPAL-i dhe Sassuolo ose në Serie B për skuadrën e Virtus Entella. /telegrafi/