Gattuso flet për Modricin, ja çka thotë për të

Gattuso flet për Modricin, ja çka thotë për të

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso zbulon se do të kishte ‘dashur’ të luante me Luka Modric.

Gattuso ishte pyetur nga kanali YouTube i UEFA-s për lojtarët e sotëm që do të pëlqente si shokë dhe rivalë, si dhe aktori i Hollivudit për të luajtur në një film dhe fonogram në jetën e tij.

“Gjithkush thotë se Cristiano Ronaldo ose Lionel Messi, por unë do të kisha dashur të luaja me Luka Modric. Unë mendoj se ai është një lojtar i pabesueshëm, shumë i fortë mendërisht dhe një futbollist i pastër. Kthehu në ditë kishte disa kafshë rreth, Edgar Davids, Dennis Wise, Paul Ince në fillim të karrierës sime, lojtarë plot karakter”, tha Gattuso.

Gattuso do ta pëlqente Modricin të vijë në Milan.

“Nga epoka aktuale, do të dëshiroja të vija kundër Paul Pogba. Një tjetër lojtar që më pëlqen është Matuidi. Duket sikur ai kurrë nuk ndalon të vrapojë, ai është mbi ju. Ai fiton posedimin dhe i bën ndeshjet tepër mirë. Robert De Niro, mendoj. Duke parë se si flas dhe gesticulate, si dhe lëvizjet e mia fizike dhe shprehjet e fytyrës”, ka thënë ai.