Në Prishtinë gjatë ditës së djeshme janë konfiskuar 12 aparate të lojërave të fatit nën dyshimin se ishin të pa doganuara.

“Me vendim të gjykatës është bastisur prona e të dyshuarit mashkull K-Shqiptar, me ç’rast  janë gjetur dhe konfiskuar 12 (dymbëdhjetë) aparate të lojërave dyshohet të padoganuara”, thuhet në raportin policor.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë  të rregullt. /kp/

Related Posts

You may also like

Në dhjetor pritet të mbahet Forumi Biznesor Kosovë – Japoni

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, priti sot