Lëvizja Vetëvendosje ka shpallur zgjedhjet e brendshme, pas zhvillimeve të jashtëzakonshme brenda kësaj partie. Në kuadër të këtyre zgjedhjeve kandidati për kryetar Albin Kurti, sot do ta bëjë prezantimin e platformës së tij – përcjell Kosova Post.

Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë në Prishtinë, duke filluar nga ora 15:00.

Siç dihet Kurti u ka bërë thirrje të gjithë të dorëhequrve të rikthehen dhe të përballen në mënyrë demokratike me të. Megjithatë gjasat janë të vogla që ata të rikthehen ./Kosovapost/

You may also like

Shpend Ahmeti në dasmën e Elitës e Gjikos, ja çfarë ka postuar (Foto)

Dasma e madhe e moderatorës Elita Rudi dhe