Kush po e urren Aida Doçin?

Kush po e urren Aida Doçin?

Ndoshta vite më parë Aida askujt nuk ia mbushi syrin se kjo vajzë një ditë do jetë kaq e suksesshme, kaq e pëlqyer dhe e dashur.

Aida vite më parë ishte pjesëmarrëse në kompeticionin e ‘X factor’ në grupin ‘Natyral’ por që ishte jetë shkurtër. Ajo mori vëmendje me cover të ndryshëm të këngëtarëve të ndryshëm, zëri I saj mahniti të gjithë, mori simpati dhe përkrahje të madhe. Këngëtarja ka sjell shumë këngë solo e këto janë balada të shumta ku ka trajtuar tema shumë të ndjeshme si ajo e dashurisë, tradhtisë.

Por ajo rrëmbeu shumë adhurues pas vetës ku  depërtoj shumë suksesshëm dhe ka zënë një vend të rëndësishme në industrinë e muzikës. Ajo sot gëzon një famë falë talentit dhe zërit të veçantë shumë të fuqishëm dhe aq melodik.

Aida është mjaft aktive ne rrejtët sociale, përveç publikimeve që bën rreth punës ka edhe nga ato imazhet e thjeshta e shumë të bukura që sjell për ndjekësit e saj për t’i rifreskuar.

Por ka edhe ndonjë reagim apo thumbim siç është ky i tanishmi’ Nese ndodkush te urren pa arsye, mesoje te verteten: ai /ajo ka gjetur diqka tek tiqe fort e deshiron per veten!’ këto janë fjalët që në fakt ka huazuar nga tekst shkruesi fatmir Muja. Por këngëtarja jo kot ka publikuar këtë pjese teksti, pasi që për dikë është dedikuar.