Ky është dhëndri që i shkoj me bombë mikut të tij në lagjen’ Marigona’ (Foto)

Ky është dhëndri që i shkoj me bombë mikut të tij në lagjen’ Marigona’ (Foto)

Gjinekologu Premtim Gojani është plagosur me tre plumba nga dhëndri i tij në lagjen ‘ Marigona’. I dyshuari është Faton Fetiu  i cili është me prejardhje nga Gjakova, ndërsa ka nënshtetësi amerikane.

Policia e Kosovës në vendin e ngjarjes ka gjetur edhe një granatë dore të pashpërthyer, të cilën e kishte më vete i dyshuari dhe një elektroshokë.

Mesohet se gjendja e gjinekologut edhe me tutje mbetët e rëndë, ndërsa ende nuk dihen arsyet se përse dhëndërri ia mesyejti mikut të tij me armatim të rëndë, madje duke e plagosur në sy të familjes.

Kosova Post ju sjell foton e dorasit  Faton Fetiut:

 

Image may contain: 1 person

Image may contain: 1 person