Ky është lojtari që mund të largohet nga Arsenal

Ky është lojtari që mund të largohet nga Arsenal

Sipas The Sun, arritja e mundshme e Denis Suarezit te Arsenali mund të shpie në largimin e Henrikh Mkhitaryan nga ky klub.

29 vjeçari është aktualisht duke u rikuperuar nga lëndimi, dhe është kritikuar herë pas herë nga tifozët e Topçinjve për mungesën e ndikimit të tij në ndeshjet e skuadrës londineze.

Suarez, sikurse armeni, mund të luajë si mesfushor sulmues, dhe pasi ka moshën më të re se ai, paraqet një opsion më afatgjatë, me ç’rast mund të blihet nga Arsenali. /K