Mbahet mbledhja e Këshillit Ministror për Integrim Evropian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë së bashku me zëvendëskryeministrin e parë, Besnik Bislimi dhe ministrat e udhëheqësit e institucioneve e dikastereve relevante, në mbledhjen e VI-të të Këshillit Ministror për Integrim Evropian.

Në këtë mbledhje e cila pritet të filloj në orën 8:00, do të diskutohet për përgatitjet e Kosovës në kuadër të Planit të Rritjes të BE-së për Ballkanin Perëndimor si dhe për reformat kyçe të Programit Kombëtar për Integrim Evropian (PKIE) 2024-2028.

 

Të ngjajshme

AlbanianBosnianEnglishGermanTurkish

Tjera nga rubrika