Ndërron jetë futbollisti Labinot Harbuzi

Ndërron jetë futbollisti Labinot Harbuzi

Futbollisti shqiptar, Labinot Harbuzi, ka vdekur në moshën 32-vjeçare.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediumet suedeze, aty ku Harbuzi ka luajtur për shumë vjet. Familjarë të futbollistit kanë konfirmuar lajmin për “Sportbladet”.

Sipas mediumeve të huaja, babai i Labinotit, Ismet Harbuzi ka thënë se e ka gjetur të birin në mëngjesin e së enjtes në gjendje kritike, duke shtuar se as ai, e as ekipet mjekësore nuk kanë arritur t’i ndihmojnë Labinotit.

Harbuzi ka luajtur për grupmoshat e të rinjve të Suedisë, ndërsa karrierë ka zhvilluar në shumë klube të njohura në Suedi, Holandë e Turqi.

Kishte luajtur në Feyenoord, Malmo, Genclerbirligi, Manisaspor dhe së fundmi në Melaka.