Sot ndërroi jetë veterani i arsimit, Lush Tahir Bicaj, i cili rrjedh nga një familje patriotike dhe arsimdashëse, e cila vazhdimisht ishte e persekutuar nga regjimet antishqiptare serbo-jugosllave.

Lushi ishte nder mësuesit e parë në rrafshin e Dukagjinit.

Familja ka njoftuar se varrimi i të ndjerit bëhet nesër në ora 16:00, në varrezat e Banjës së Pejës./KP/.

You may also like

Emocionuese: Ja çka shkruan Leonora Jakupi derisa viziton varrin e babait (Foto)

Gjatë ditës së djeshme është bërë rivarrimi i