Parandalohet sulmi me armë kimike në Gjermani

Parandalohet sulmi me armë kimike në Gjermani

Zyra e prokurorisë gjermane njoftoi sot se ka penguar një ekstremist islamik të kryejë një sulm me helmin vdekjeprurës ricin.

Sief Alah, 29 vjeç, me origjinë nga Tunizia, i cili u arrestua të mërkurën në Këln, filloi të blinte materiale nëpërmjet internetit nga mesi i muajit të kaluar, transmeton AP.

Related Posts

You may also like

Nesër në Prishtinë protestë për veturat

Përfaqësues të auto sallonëve në vend dhe dhjetëra