Parkon veturën në hekurudhë dhe hyn për të pirë kafe, treni godet veturën

Parkon veturën në hekurudhë dhe hyn për të pirë kafe, treni godet veturën

Në Shqipëri, të paktën në Tiranë, gjetja e një vend parkimi është makth më vete. Por çmenduria e radhës regjistrohet në Urën e Dajlanit në Durrës.

Shoferi i një Benzi ka parkuar makinën mbi shinat e trenit, duke pirë qetësisht kafen në një lokal aty pranë, shkruan TCH.

Por mesa duket nuk e ka shijuar dot kafen deri në fund. Në momentin që makina ka qenë mbi shina, ka kaluar treni i linjës, duke e marrë para.