Në fshati Qirez të Skenderaj në mesditën e djeshme, një burrë është vetëplagosur aksidentalisht.

Ai është  vetëplagosja si pasoj, pasi që ishte duke lozur me armën e babait të tij. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Në vend të ngjarjes është konfiskuar pistoleta me katër  fishekë dhe një gëzhojë.

Me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.

Rasti është hapur për “autorizim I paautorizuar I armës”.

Related Posts

You may also like

Leonora Jakupi derisa viziton varrin e babait, ja çka shkruan (Foto)

Gjatë ditës së djeshme është bërë rivarrimi i