October 23, 2018
aulon zeka

aulon zeka

Sërish shtyhet seanca për vrasjen e Aulon Zekës

Kronika e zezë Lajme
Është shtyrë për 28 mars seanca gjyqësore në rastin e Aulon Zekës për shkak të mungesës së avokatit mbrojtës. Lajmin e ka konfirmuar avokati I palës së dëmtuar ...
Read more Comments Off on Sërish shtyhet seanca për vrasjen e Aulon Zekës

Të dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës deklarohen të pafajshëm

Kryesore Lajme
Dy të dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës janë deklaruar të pafajshëm. Dy të miturit e dyshuar për vrasjen e Aulon Zekës, nuk e kanë pranuar fajësinë në ...
Read more Comments Off on Të dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës deklarohen të pafajshëm

Flet nëna e Aulon Zekës me lot në sy: Ma ka përvlu zemrën (Video)

Kronika e zezë
Nesër do të mbahet seanca e parë në rastin e gjykimit për vrasjen e 16-vjeçarit Aulon Zeka. Babai dhe nëna e Aulonit kërkojnë drejtësi për djalin 16 vjeçar ...
Read more Comments Off on Flet nëna e Aulon Zekës me lot në sy: Ma ka përvlu zemrën (Video)

Detaje të reja rreth vrasjes së Aulon Zekës

Kronika e zezë Lajme
Policia e Kosovës ka zbardhur fakte të reja rreth vrasjes së të riut Aulon Zeka më shumë se një muaj e gjysmë më parë në Prishtinë. Me datë ...
Read more 0

Kërkesë e re nga Prokuroria për të dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës

Kryesore Lajme
Prokuroria Themelore e Prishtinës, Departamenti për të mitur, ka kërkuar vazhdimin i masës së paraburgimit për dy të miturit, G.H. dhe R.G., të dyshuar për vrasjen e të ...
Read more 0

Ja çfarë ka ndodhur me armën me të cilën u vra i riu Aulon Zeka (Foto)

Kronika e zezë
Mesditën e së shtunës së 16 shtatorit, 16-vjeçari, Aulon Zeka, u gjet i vrarë në afërsi të shkollës “Model”, në Prishtinë. Të nesërmen, Policia arrestoi dy të mitur, ...
Read more 0

Të dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës mbesin në paraburgim

Kryesore Lajme
Gjykata e Apelit e ka lënë në fuqi vendimin për 30 ditë paraburgim, ndaj dy të miturve të dyshuar për vrasjen e Aulon Zekës. Apeli këtë vendim e ...
Read more 0

Këtë dënim mund ta marrë i dyshuari për vrasjen e Aulon Zekës

Kronika e zezë
Ish-gjyqtarja e Gjykatës së Apelit dhe tash avokate, Fëllanza Kadiu ka treguar disa nga motivet që e shtynë një të mitur për të kryer një vepër penale. “Ato ...
Read more 0

Protestë për Aulon Zekën

Kryesore Lajme
Nxënës të shkollave të mesme të Prishtinës kanë bllokuar sot rrugët e qytetit duke kërkuar drejtësi për vrasjen e bashkëmoshatarit të tyre, Aulon Zeka, të cilin e kanë ...
Read more 0

Tahiri: Ndriçimi i vrasjes së Aulon Zekës është në rrugë të drejtë

Lajme
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka folur rreth vrasjes së 16 vjeçarit Aulon Zeka në Prishtinë. Sipas Tahirit, kjo vrasje është një akt shumë i rëndë, por që ...
Read more 0