November 20, 2017
ISIS

ISIS

Çka do të ndodhë me gratë dhe fëmijët e militantëve pas rënies së ISIS-it? (Video)

Botë
Rreth 1050 fëmijë dhe 700 gra të luftëtarëve të huaj po mbahen nga autoritetet irakiane në një burg afër Mosulit. Qeveria e Irakut është duke kontaktuar me qeveritë ...
Read more Comments Off on Çka do të ndodhë me gratë dhe fëmijët e militantëve pas rënies së ISIS-it? (Video)

SHBA ka qëlluar civilët në një nga çdo pesë sulme ajrore në Irak

Botë
Një nga çdo pesë sulme ajrore të kryera nga forcat e koalicionit të udhëhequr nga SHBA-të kundër organizatës terroriste ISIS në Irak ka rezultuar me viktima civile. Sipas ...
Read more Comments Off on SHBA ka qëlluar civilët në një nga çdo pesë sulme ajrore në Irak

Erdogan: Ata që ngritën ISIS-in janë edhe ideatorët e grupeve terroriste kurde

Botë
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të premten se qyteti Afrin në pjesën veriore të Sirisë duhet të pastrohet nga organizata separatiste terroriste PYD/YPG, fraksion i PKK-së. ...
Read more Comments Off on Erdogan: Ata që ngritën ISIS-in janë edhe ideatorët e grupeve terroriste kurde

Rusia pohon se ka fakte që SHBA-të mbrojnë ISIS-in

Botë Kryesore
Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka pohuar se kanë siguruar fakte që koalicioni i kryesuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) mbron organizatën terroriste ISIS, duke shtuar ...
Read more Comments Off on Rusia pohon se ka fakte që SHBA-të mbrojnë ISIS-in

BBC: Del në shesh loja e pistë e ISIS-it në Raka të Sirisë

Botë Kryesore
Organi mediatik anglez, BBC pretendoi se rreth 250 terroristë të ISIS-it së bashku me familjet e tyre janë evakuar në mënyrë të sigurt nga Raka me një operacion ...
Read more Comments Off on BBC: Del në shesh loja e pistë e ISIS-it në Raka të Sirisë

Siromolotov: Bazat ushtarake ruse në Siri do të mbeten edhe pas ISIS-it

Botë
Zëvendësministri i Jashtëm i Rusisë, Oleg Siromolotov tha se bazat ushtarake ruse në Hmeymim dhe Tartus të Sirisë sipas të gjitha gjasave do të mbeten edhe pas mundjes ...
Read more 0

Një ditë pas sulmit në New York, policia në gadishmëri të lartë

Botë Kryesore
Policia në New York vazhdon të jetë në gadishmëri të lartë sot, një ditë pas sulmit me kamion që shkaktoi vdekjen e tetë personave dhe plagosjen e dhjetra ...
Read more 0

Bosnja ekstradon në SHBA kosovarin që bashkëpunoi me ISIS-in

Lajme
Mirsad Kandiq i lindur në Kosovë, është njëri nga përsonat më të kërkuar të Shtetit Islamik, ai u ekstradua sot nga Bosnja dhe Hercegovina në Shtetet e Bashkuara ...
Read more 0

Ish-anëtari i ISIS dënohet me 20 vjet burg

Botë Kryesore
Një amerikan, i cili ishte anëtar i grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) në Siri, dhe më vonë kishte ikur, dhe i cili kishte shprehur keqardhje, dje është dënuar ...
Read more 0

Në Irak u rrëzua edhe ‘kalaja’ e fundit e organizatës terroriste të ISIS-it

Botë
Forcat Irakiane morën nën kontroll Bazën Ushtarake Saad në rrethin Enbar, që gjendej në duart e organizatës terroriste DAESH. Në deklaratën e bërë nga Rrjeti Mediatik i Luftës ...
Read more 0