20 January, 2019 16:59
Mariano Rajoy

Mariano Rajoy

Thaçi do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes, a do të jetë pjesëmarrës kryeministri spanjoll?

Kryesore Lajme
Çështja e pjesëmarrjes së Kosovës kishte vënë në pikëpyetje Samitin në mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet në muajin maj në Sofje të ...
Read more Comments Off on Thaçi do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes, a do të jetë pjesëmarrës kryeministri spanjoll?

Kryeministri spanjoll i ‘çmendur’ pas Realit

Sport
Reali i Madridit ka luksin që të ketë tifoz të zjarrtë numrin një të Spanjës, kryeministrin Mariano Rajoy. E përditshmja “AS” në kuadër të 50-vjetorit ka intervistuar kryeministrin, ...
Read more Comments Off on Kryeministri spanjoll i ‘çmendur’ pas Realit

‘Politikanët katalonjas nën hetime nuk kanë vend në politikë’

Botë
 Kryeminsitri spanjoll Mariano Rajoy, në lidhje me politikanët katalonjas për të cilët është nisur një hetim dhe janë dërguar në burg pas arrestimit tha se “ata tashmë nuk ...
Read more Comments Off on ‘Politikanët katalonjas nën hetime nuk kanë vend në politikë’

‘Zgjedhjet do të sjellin epokë të re në Katalonjë’

Botë
Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy, deklaroi se zgjedhjet e caktuara për muajin e ardhshëm në Katalonjë duhet të sjellin “epokë të re politike” në rajonin verilindor, të kthejnë jetën ...
Read more Comments Off on ‘Zgjedhjet do të sjellin epokë të re në Katalonjë’

Rajov: Planet e qeverisë për Katalonjën, ‘të jashtëzakonshme’

Botë
 Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy tha se planet e qeverisë për të marrë kontrollin e paprecedent të çështjeve kryesore të Katalonjës dhe për të ndalur shtyrjen e rajonit ...
Read more 0

Suspendohet qeveria e Katalonisë, autonomia mbetet

Botë
Madridi zyrtar e ka aktivizuar nenin 155 të Kushtetutës dhe e ka suspenduar Qeverinë e Katalonisë, por Katalonisë nuk ia ka hequr autonominë, ka njoftuar kryeministri spanjoll, Mariano ...
Read more 0

Qeveria qendrore e Spanjës po përgatitet të marrë pushtetin e Katalonjës

Botë
Mes situatës së acaruar politike, Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy pritet të takohet sot me kabinetin e tij qeveritar, për të vendosur sundimin e drejtpërdrejtë mbi Katalonjën. Qeveria spanjolle thotë se ...
Read more 0

Puigdemont: Spanja të fillojë procesin e ri i cili do të përcaktojë të ardhmen e Katalonjës

Botë Kryesore
Kreu i Qeverisë Autonome të Katalonjës Puigdemont, duke i dërguar një letër kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, ka kërkuar që të fillojë procesin e ri i cili do të ...
Read more 0