March 17, 2018
Shpend Ahmeti

Shpend Ahmeti

Liburn Aliu: Jam i zhgënjyer me Shpend Ahmetin

Kryesore Lajme
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në këtë parti, ku ka thënë se Shpend Ahmeti me dorëheqjen e tij, nga Vetëvendosja, ka ...
Read more Comments Off on Liburn Aliu: Jam i zhgënjyer me Shpend Ahmetin

Ahmeti: U dakorduam me BERZH-in për Unazën e Qytetit

Kryesore Lajme
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka marrë pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor i cili është organizuar nga Banka Evropiane për Rindertim e Zhvillim në Londër. ...
Read more Comments Off on Ahmeti: U dakorduam me BERZH-in për Unazën e Qytetit

Veteranët e Prishtinës dhe Shpend Ahmeti pro thellimit të bashkëpunimit

Kryesore Lajme
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së (Dega Prishtinë), Fatmir Sopi, bashkë me nënkryetarin Sali Vllahiu dhe sekretarin Vehbi Hajzeri, vizituan Komunën e Prishtinës. Ata uruan ...
Read more Comments Off on Veteranët e Prishtinës dhe Shpend Ahmeti pro thellimit të bashkëpunimit

Shpend Ahmeti: Jo bashkim shqiptar, por bashkëpunim me komunat shqiptare

Kryesore Lajme
Sot në Prishtinë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës janë takuar kryetarët e komunave të Unionit të Bashkive Shqiptare të Rajonit, të cilët kanë vendosur që të formohet ...
Read more Comments Off on Shpend Ahmeti: Jo bashkim shqiptar, por bashkëpunim me komunat shqiptare

Sipas GAP-it, Shpend Ahmeti nuk i përmbushi gati gjysmën e premtimeve

Kryesore Lajme
Në përfundim të mandatit të parë qeverisës, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti kishte thënë se vetëm një premtim të dhënë gjatë zgjedhjeve nuk kishte arritur ta përfundojë, shkaku ...
Read more Comments Off on Sipas GAP-it, Shpend Ahmeti nuk i përmbushi gati gjysmën e premtimeve

Edhe Vetëvendosje demanton Shpend Ahmetin

Kryesore Lajme
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas zëvendësimit të flamurit kombëtar “Te Rrethi” në Prishtinë, me atë të Kosovës, teksa ka demantuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin. Vetëvendosje ...
Read more Comments Off on Edhe Vetëvendosje demanton Shpend Ahmetin

Asambleisti i LDK-së e bënë ‘për pesë pare’ Shpend Ahmetin

Kryesore Lajme
Asambleisti i LDK-së, në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Sokol Havolli, përmes një statusi në Facebook ka reaguar për kërkesën e thirrjes së seancës së jashtëzakonshme  për  menaxhimin e ...
Read more Comments Off on Asambleisti i LDK-së e bënë ‘për pesë pare’ Shpend Ahmetin

Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës?

Kryesore Lajme
Vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në rrethin kryesor të Prishtinës, po shkakton polemika ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës Prishtinës. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishte thënë ...
Read more Comments Off on Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës?

Ahmeti viziton Haskukën në Prizren

Kryesore Lajme
Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka pritur sot në takim kryetarin e Prishtinës si dhe bashkëpartiakun e tij, Shpend Ahmetin dhe ish-nënkryetarin Dardan Sejdiun. Përmes një postimi në facebook, ...
Read more Comments Off on Ahmeti viziton Haskukën në Prizren

Ahmeti duket se i ka vënë punët në ‘terezi’, gjenë kohë edhe për të ‘premten e bardhë’ (Foto)

Magazinë
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, tash duket se i ka vënë punët në ‘terezi’. Ai sonte ka gjetë kohë për shoqërinë e tij, madje ka zgjedhur një ambient ...
Read more Comments Off on Ahmeti duket se i ka vënë punët në ‘terezi’, gjenë kohë edhe për të ‘premten e bardhë’ (Foto)