Bëhet publike letra të cilën e pranoi deputetja Ganimete Musliu, nga bashkëshorti i presidentes (Dokument)

Ganimete Musliu, deputete nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), në seancën e sotme se është kërcënuar nëpërmjet një letre nga bashkëshorti i Presidentes Vjosa Osmani, shkruan Kosova Post.

Letra nga Prindon Sadriu, sipas Ganimetës, i ka ardhur nëpërmjet postës. Sadriu, sipas saj, e ka kërcënuar me padi civile.

“Arsyeja e përmendur ishte se unë në një prej televizioneve pasna deklaruar se ai ishte ambasador me korrespodencë dhe se nuk rrinte në Shkup dhe udhëton çdo ditë dhe se atë ambasador e bëri bashkëshortja e tij”, tha ndër të tjera Musliu.

Lexo Edhe:

Kjo është letra e plotë e publikuar në portalin Telegrafi:

 

 

AlbanianBosnianEnglishGermanTurkish

Tjera nga rubrika