August 14, 2018
Sociale

Sociale

Sociale

Hapet ekspozitë shitëse për të ndihmuar regjisorin Bekim Lumi

Këshilli i studentëve të Fakultetit të Arteve të Bukura të UP-së organizon më 21 mars “Ekspozitën shitëse”, e cila i dedikohet për shërimin e profesorit dhe regjisorit Bekim ...
Read more Comments Off on Hapet ekspozitë shitëse për të ndihmuar regjisorin Bekim Lumi
Lajme Sociale

Prej 20 vitesh në karrige me rrota… takon për herë të parë të birin dhe përlot gjithë sallën

“Jeta të vë përballë sfidave dhe ti duhet të dish ti përballosh ato. Lum ato që gjejnë forcë”. Dhe një prej tyre është Sokoli, i cili ishte i ...
Read more Comments Off on Prej 20 vitesh në karrige me rrota… takon për herë të parë të birin dhe përlot gjithë sallën
Kryesore Sociale

Një ‘shpërndarje’ ty nuk të kushton asgjë, për Valmirin është shpresë për jetë

Ka dy javë që Valmir Limani është shtrirë në Klinikën e Hematologjisë në Prishtinë. Por, gjendja shëndetësore e këtij 18 vjeçari nga Tërpeza e Vitisë nuk po përmirësohet. ...
Read more Comments Off on Një ‘shpërndarje’ ty nuk të kushton asgjë, për Valmirin është shpresë për jetë
Lajme Sociale

Muaji shkurt me çmime më të larta

Sipas publikimit ‘Indeksi i Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit, shkurt 2018’, prezantuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), krahasuar me çmimet e muajit janar të këtij viti, ...
Read more Comments Off on Muaji shkurt me çmime më të larta
Kryesore Sociale

Rrëfimi ekskluziv i nënës nga Prishtina për djalin e saj narkoman dhe ndihmën që mori nga dy Karabinierët italian

Një nënë që ndryshe e kishte menduar jetën e saj familjare, sot më shumë se kurrë ka nevojë për pak qetësi. Ajo sikur asnjëherë më parë dëshiron që ...
Read more Comments Off on Rrëfimi ekskluziv i nënës nga Prishtina për djalin e saj narkoman dhe ndihmën që mori nga dy Karabinierët italian
Lajme Sociale

Afron Muaji i Ramazanit, nis me këtë datë dhe në këtë ditë!

Të gjithë besimtarët myslimanë, që janë më shumë se 1 miliardë në të gjithë botën pas disa muajsh do ta kenë një obligim detyrues që duhet ta kryejnë. ...
Read more Comments Off on Afron Muaji i Ramazanit, nis me këtë datë dhe në këtë ditë!
Kryesore Sociale

Foto e ditës: Imazh i dhimbshëm, por ku janë pushtetarët me paga të majme?

Derisa në Kuvendin e Kosovës sot po diskutohet për pagat e pushtetarëve, një grua e moshuar e ka një hallë tjetër, sigurimin e kafshatës së gojës për mbijetesë. ...
Read more Comments Off on Foto e ditës: Imazh i dhimbshëm, por ku janë pushtetarët me paga të majme?
Sociale

Mirvete Gigollaj nga Prizreni ka mbetur pa bukë

Familja katër anëtarëshe e Mirvete Gigollajt nga Prizreni  e bën jetën tepër të rëndë dhe në kushte shumë të vështira në rrugën “De Rada” apo ish- stacionin e ...
Read more Comments Off on Mirvete Gigollaj nga Prizreni ka mbetur pa bukë
Sociale

Gjërat që duhet t’i dini para se të martoheni

Pas shikimit të shkallës së divorcit në botë, do të dëshironit të shqyrtonin më shumë kohë për të menduar nëse jeni gati apo jo? 10 gjëra që duhet ...
Read more Comments Off on Gjërat që duhet t’i dini para se të martoheni
Sociale

Reportazhi i ‘Blick’: Ku e kalon kohën e lirë rinia në Prishtinë

E përditshmja e madhe zvicerane ‘Blick’ i ka kushtuar një shkrim të gjatë Kosovës dhe vendeve që ka për t’u argëtuar në Prishtinë. “Newborn” është shkruar me shkronja ...
Read more Comments Off on Reportazhi i ‘Blick’: Ku e kalon kohën e lirë rinia në Prishtinë