October 19, 2018
Sociale

Sociale

Sociale

Gjërat që duhet t’i dini para se të martoheni

Pas shikimit të shkallës së divorcit në botë, do të dëshironit të shqyrtonin më shumë kohë për të menduar nëse jeni gati apo jo? 10 gjëra që duhet ...
Read more Comments Off on Gjërat që duhet t’i dini para se të martoheni
Sociale

Reportazhi i ‘Blick’: Ku e kalon kohën e lirë rinia në Prishtinë

E përditshmja e madhe zvicerane ‘Blick’ i ka kushtuar një shkrim të gjatë Kosovës dhe vendeve që ka për t’u argëtuar në Prishtinë. “Newborn” është shkruar me shkronja ...
Read more Comments Off on Reportazhi i ‘Blick’: Ku e kalon kohën e lirë rinia në Prishtinë
Sociale

A të sigurojnë paratë në të vërtetë lumturinë?

Një studim i Universitetit të Purdues ka investiguar raportin e fitimit dhe të kenaqësive personale në 164 shtete të planetit. Por kujdes ama, sepse me të ardhura  të larta duket ...
Read more Comments Off on A të sigurojnë paratë në të vërtetë lumturinë?
Lajme Sociale

Unicef: Të shtohet përkujdesi institucional për fëmijët

Rasti me abuzimin e vajzës së mitur nga institucioni publik për fëmijë me probleme edukative dhe sociale “25 Maj” është tregues se kujdesi institucional nuk mund të sigurojë ...
Read more Comments Off on Unicef: Të shtohet përkujdesi institucional për fëmijët
Sociale

Përqafoni fëmijët tuaj sa më shumë që të jetë e mundur, ja pse!

Përqafimi është një gjest shumë i fuqishëm nga këndvështrimi emocional, por edhe fizik. Duke e ditur këtë ne duhet të jemi të dashur çdo ditë duke filluar drejtë ...
Read more Comments Off on Përqafoni fëmijët tuaj sa më shumë që të jetë e mundur, ja pse!
Kryesore Sociale Video

Turqia dhuron 3000 mijë pako ushqimore për familjet skamnore në Kosovë (VIDEO)

Drejtoria e Vakefeve nën Kryemisitrin e Turqisë dhuron 3 mijë pako ushqimore për familjet e varfura në Kosovë. ...
Read more Comments Off on Turqia dhuron 3000 mijë pako ushqimore për familjet skamnore në Kosovë (VIDEO)
Lajme Sociale

Haradinaj siguron mësimdhënësit se do të trajtojnë kërkesat e tyre

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një statusi në facebook ka folur për sakrificën e të gjitha segmenteve të shoqërisë kosovare, duke përfshirë këtu edhe sakrificën e mësimdhënësve. ...
Read more Comments Off on Haradinaj siguron mësimdhënësit se do të trajtojnë kërkesat e tyre
Sociale

Miq të mirë për shëndet të mirë!

Të kesh miq është edhe një e mirë për shëndetin tonë. Nuk është hera e parë që kërkimet shkencore janë ndalur për të analizuar përparësitë kur je i ...
Read more Comments Off on Miq të mirë për shëndet të mirë!
Sociale

Tiparet që meshkujt i vlerësojnë shumë tek një femër

Secila femër është e parezistueshme në formën e vet. Të gjitha ato mundohen të duken sa më mirë, por çfarë vlerësojnë meshkujt te femrat përveç marëdhënieve? Vetëbesimi Meshkujt ...
Read more Comments Off on Tiparet që meshkujt i vlerësojnë shumë tek një femër
Kuriozitete Sociale

Çmenduria e çiftit, martohen 400 metra mbi tokë (Foto)

Një çift aventurier nga Kalifornia që kërkonte emocione në ditën më të veçantë të jetës së tyre ka marrë një vendim të rrezikshëm. Ata u martuan në lartësinë ...
Read more Comments Off on Çmenduria e çiftit, martohen 400 metra mbi tokë (Foto)