August 14, 2018
Sport

Sport

Sport

Zyrtare: Milani largon edhe këtë lojtar

Milan e ka dërguar zyrtarisht Luca Antonellin te Empoli që sapo është promovuar në Serie -A pasi ka nënshkruar një kontratë trevjeçare. Marrëveshja e tanishme e 31-vjeçarit mbaroi ...
Read more Comments Off on Zyrtare: Milani largon edhe këtë lojtar
Sport

Messi zyrtarisht bëhet kapiten i Barcelonës

Pas largimit të Andres Iniestas klubi i Barcelonës ka zyrtarizuar Leo Messin si kapiten të saj. Përmes faqes zyrtare Barça ka konfirmuar katër kapitenët e skuadrës. Pas Messit ...
Read more Comments Off on Messi zyrtarisht bëhet kapiten i Barcelonës
Sport

Luiza Gega, siguron finalen e 3000m/p në Europian

Atletja Luiza Gega është kualifikuar për në finalen e garës së 3000 metrave me pengesa në Kampionatin Europian të Atletikës, garë e cila do të zhvillohet ditën e ...
Read more Comments Off on Luiza Gega, siguron finalen e 3000m/p në Europian
Sport

Kampionati Evropian i Atletizmit –Guliyev fitoi medalje ari në 200 metra

Në mbrëmjen e ditës së tretë në Kampionatin Evropian të Atletikës në kryeqytetin Berlin të Gjermanisë u zhvillua gara finale e 200 metrave për meshkuj. Alteti Ramil Guliyev ...
Read more Comments Off on Kampionati Evropian i Atletizmit –Guliyev fitoi medalje ari në 200 metra
Sport

PSG-ja e Monaco në garë për mesfushorin e Barcelonës

Mesfushori kroat, Ivan Rakitiq mund të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar veror. Dy klubet franceze, Paris Saint-Germain dhe Monaco janë futur në garë për yllin e Barcelonës. ...
Read more Comments Off on PSG-ja e Monaco në garë për mesfushorin e Barcelonës
Lajme Sport

Xhaka dhe Shaqiri, bëjnë këtë veprim pas përjashtimit të Behramit

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë qenë të gatshëm ta lënë Kombëtaren pas përjashtimit të Valon Behramit. Lajmi konfirmohet nga ky i fundit, që ka arritur t’i qetësojë ...
Read more Comments Off on Xhaka dhe Shaqiri, bëjnë këtë veprim pas përjashtimit të Behramit
Sport

Real Madrid bën transferimin e madh

Portieri i Chelseat, Thibaut Courtois duket se është gjithnjë e më afër Realit të Madrdit. Tashmë sipas “French Football News” lojtari ka arritur çdo akord të mundshëm me ...
Read more Comments Off on Real Madrid bën transferimin e madh
Sport

Babai i Valonit nxjerr në shesh politikën e Federatës Zvicerane

Valon Behrami me një telefonatë të vetme u njoftua se më nuk i duhet Kombëtares së Zvicrës. Telefonatën e kishte marrë nga njeriu të cilin e kishte shpëtuar ...
Read more Comments Off on Babai i Valonit nxjerr në shesh politikën e Federatës Zvicerane
Lajme Sport Uncategorized

Reagon Xhaka për Behramin: Ishit ikonat e ekipit Zvicrran

Mesfushori kosovar i Arsenalit, Granit Xhaka ka reaguar pasi Behrami u përjashtua nga Kombëtarja e Zvicrës. Veç Behramit nga Zvicra janë larguar edhe Lishteiner, Djouru dhe Fernandes. E ...
Read more Comments Off on Reagon Xhaka për Behramin: Ishit ikonat e ekipit Zvicrran
Lajme Sport Uncategorized

Valon Behrami i jep fund karrierës së tij me kombëtaren e Zvicrrës

Valon Behrami i ka dhënë fund karrierës nga futbolli me Kombëtaren e Zvicrës, transmeton IndeksOnline. Këtë e ka bërë të ditur vetë Behrami përmes llogarisë zyrtare të tij ...
Read more Comments Off on Valon Behrami i jep fund karrierës së tij me kombëtaren e Zvicrrës