June 24, 2018
Sport

Sport

Sport

Tifozë serbë vandalizojnë Vjenën pas humbjes nga Zvicra

Fitorja e Zvicrës përballë Serbisë përveç festës së fituesve por edhe mbarë shqiptarëve, ka shkaktuar edhe tensione. Kështu, në Vjenë raportohet se ka pasur incidente, ku disa tifozë ...
Read more Comments Off on Tifozë serbë vandalizojnë Vjenën pas humbjes nga Zvicra
Sport

Serbia ankohet në FIFA për këpucët e Shaqirit, shqiponjat dhe dy arsye tjera

Federata e Futbollit të Serbisë (FSS) ka bërë gati një ankesë në FIFA. Serbia nuk po arrin ta pranojë humbjen nga Zvicra me rezultat 2:1 në duelin e ...
Read more Comments Off on Serbia ankohet në FIFA për këpucët e Shaqirit, shqiponjat dhe dy arsye tjera
Kryesore Lajme Sport

Blick: Falë shqiponjave Xhaka e Shaqiri, ëndërrojmë të fluturojmë lart

E përditshmja zvicerane, Blick ka lavdëruar paraqitjen fantastike të dyshes shqiptare te kombëtarja e Zvicrës, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri pas fitores ndaj Serbisë. Në titullin e lajmit ...
Read more Comments Off on Blick: Falë shqiponjave Xhaka e Shaqiri, ëndërrojmë të fluturojmë lart
Sport

Në Zvicër festohet me këngë patriotike (Video)

Atmosfere e zjarret aktualisht po mbretëron në Zvicër nga bashkë atdhetarët tanë, shkruan Kosova Post.   Shumë qytetarë kanë dalur për ta festuar fitoren e Zvicrrës nga dy ...
Read more Comments Off on Në Zvicër festohet me këngë patriotike (Video)
Kryesore Lajme Sport

Mediat prestigjioze botërore pasqyrojnë golat e Xhakës dhe Shaqirit: ‘Paralizojnë Serbinë’

Edhe mediat prestigjioze botërore ju kanë kushtuar hapësirë dy golave spektakolarë të  Xhakës dhe Shaqirit për kombëtaren e Zvicrës në Botërorin Rusi 2018, transmeton Kosova Post. Gazeta britanike ...
Read more Comments Off on Mediat prestigjioze botërore pasqyrojnë golat e Xhakës dhe Shaqirit: ‘Paralizojnë Serbinë’
Sport

Xherdan Shaqiri, njeriu i ndeshjes ndaj Serbisë

Xherdan Shaqiri bëri maksimumin në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë, duke arritur të gjejë edhe golin e fitores në minutën e fundit të ndeshjes. Pas takimit, ka ...
Read more Comments Off on Xherdan Shaqiri, njeriu i ndeshjes ndaj Serbisë
Kryesore Sport

Xhaka: Moj Serbi rrjetën ta shpova, se mu m’thojnë Granit Kosova

Para pak minutash përfundoj loja Zvicër – Serbi e cila rezultojë me fitore 2-1 për Zvicrën, gola këto që u shënuan nga shtetasit e Kosovës që luajnë për ...
Read more Comments Off on Xhaka: Moj Serbi rrjetën ta shpova, se mu m’thojnë Granit Kosova
Sport

Lajthitin mediat serbe: FIFA, dënoje Xhakën dhe Shaqirin (Video)

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin protagonistë në fitoren e sotme ndaj Serbisë me 2 golat e realizuar. Gjatë festës së golit, të 2 futbollistët shqiptarë, që luajnë ...
Read more Comments Off on Lajthitin mediat serbe: FIFA, dënoje Xhakën dhe Shaqirin (Video)
Sport

Ja kënd e fajësojnë serbët për humbjen ndaj kosovarëve të Zvicrës (Foto)

Futbollistët shqiptarë në Zvicër, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë mposhtur 2:0 përfaqësuesen e Serbisë. Mirëpo, mediet serbe me të vërtetë edhe kësaj radhe ‘janë në huqje totale’. ...
Read more Comments Off on Ja kënd e fajësojnë serbët për humbjen ndaj kosovarëve të Zvicrës (Foto)
Sport

Ja si reagon Taulant Xhaka në momentin kur vëllau i tij shënon gol kundrejt Serbisë (Foto)

Loja Zvicerr- Serbi është pritur me emocion nga qytetaret e Kosovës per faktin se janë 5 shtetas nga Kosova që luajn në kombetaren e Zvicrres, shkruan Kosova Post. ...
Read more Comments Off on Ja si reagon Taulant Xhaka në momentin kur vëllau i tij shënon gol kundrejt Serbisë (Foto)