December 12, 2018
Sport

Sport

Sport

Pogba po ndihet ’keq’ te Mancherster United, ja arsyeja…

Për francezin Paul Pogba, duket se gjërat sa po vijn duke u  vështirësuar te Manchester United. Futbollisti raportohet se është ndier i nënvlerësuar me lënien jashtë skuadrës në fitoren ...
Read more Comments Off on Pogba po ndihet ’keq’ te Mancherster United, ja arsyeja…
Sport

Barcelona gjen në Angli zëvendësuesin e Suarezit

Barcelona dëshiron ta transferojë sulmuesin e Evertonit, Richarlison. Sulmuesi brazilian u transferua në verë te ‘Toffees‘ për shumën e 50 milionë eurove, duke braktisur klubin e Watfordit, shkruan ...
Read more Comments Off on Barcelona gjen në Angli zëvendësuesin e Suarezit
Sport

Granit Xhaka vjen me një deklaratë befasuese për Arsenalin

Graniti është lojtar i Arsenalit, e për ekipin e tij ka bërë një deklaratë interesante. Mesfushori shqiptar madje ka marrë edhe shiritin e kapitenit në ndeshjet e fundit ...
Read more Comments Off on Granit Xhaka vjen me një deklaratë befasuese për Arsenalin
Sport

E papritur, ky është ekipi më i dashur dhe më i urryer në Itali

Kohët e fundit u bë një studim për klubet më të dashur dhe të urryer të futbollit në Evropë. Në Itali 34 milionë, dy të tretat e popullsisë, ...
Read more Comments Off on E papritur, ky është ekipi më i dashur dhe më i urryer në Itali
Sport

Manchester City dhe Real Madrid në ‘garë’ për këtë lojtar

Manchester City, nuk heq dorë nga Brahim Diaz. Ekipi anglez po bën çmos që ta bind atë të qëndrojë te ekipi angez para se ai të pranonte me ...
Read more Comments Off on Manchester City dhe Real Madrid në ‘garë’ për këtë lojtar
Lajme Sport

Ky është reagimi i Guardiolas pas humbjes së parë

Pep Guardiola duket se nuk është aspak i shqetësuar nga humbja e parë e Manchester City në Premierligë. Skuadra e tij vuajti në ndeshjen ndaj Chelseat të Maurizio ...
Read more Comments Off on Ky është reagimi i Guardiolas pas humbjes së parë
Lajme Sport

Statistikë ku Messi i vetëm lë prapa Juventusin, Reali, Liverpoolin, PSG dhe gjigantët tjerë të Evropës

Lionel Messi, i cili për shumë kë është lojtari më i mirë në historinë e futbollit, ka forcuar argumentin e atyre që mendojnë kështu me paraqitjen e tij ...
Read more Comments Off on Statistikë ku Messi i vetëm lë prapa Juventusin, Reali, Liverpoolin, PSG dhe gjigantët tjerë të Evropës
Sport

Real Madridi me fitime enorme nga biletat e superfinales River Plate-Boca Juniors

Ora për të parë finalen e Copa Libertadores po afron dhe në Madrid janë duke punuar jashtë orarit për t’u siguruar se gjithçka është gati për të mirëpritur ...
Read more Comments Off on Real Madridi me fitime enorme nga biletat e superfinales River Plate-Boca Juniors
Sport

Cagliari përmbys rezultatin me nëntë lojtarë dhe barazon me Romën

Roma ishte duke shënuar fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Cagliari, por vendasit u kthyen në minutat e fundit duke barazuar 2-2. Giallorossët ...
Read more Comments Off on Cagliari përmbys rezultatin me nëntë lojtarë dhe barazon me Romën
Sport

De Jong refuzon të transferohet në PSG

Mesfushori holandez, Frankie de Jong, nuk ka rënë dakord t’i bashkohet skuadrës franceze, Paris Saint-Germain. Mediat holandeze më parë kanë raportuar se mesfushori kishte pranuar të transferohej në ...
Read more Comments Off on De Jong refuzon të transferohet në PSG