Kroacia ka eliminuar Anglinë mbrëmjen e sotme (e mërkurë) duke u kualifikuar për herë të parë në histori të tyre në finale të Kampionatit Botëror.

Skuadra nën udhëheqjen e trajnerit Zlakto Dalic bëri një rikthim sensacional kundër “Tre Luanëve” duke i mposhtur pas vazhdimeve me rezultat 2 me 1 në stadiumin Luzhniki,

Ivan Perisic, i cili realizoi një gol dhe krijoi një asistim, është lojtari me notën më të lartë të ndeshjes. Me një paraqitje të shkëlqyer para 78 tifozëve të pranishëm, anësori është vlerësuar me notën 8.7./a.info/

Heroi i Kroacisë, Mario Mandzukic është vlerësuar me notën 7.6 pas golit të shënuar në pjesën e dytë të vazhdimeve (109′).

Te kombëtarja angleze, Kieran Trippier është lojtari me notën më të lartë (8.4) pas golit të shënuar nga gjuajtja e lirë në minutën e 5′ të takimit.

Ashley Young dhe Henderson janë dy lojtarët me notën më të dobët (6.2).

You may also like

Në dhjetor pritet të mbahet Forumi Biznesor Kosovë – Japoni

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, priti sot