Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në qytezën e Kaçanikut.

Indeksonline mëson se Shaban Burrniku, i riu 17 vjeçar nga fshati Kovaqec, e zuri rryma duke bërë dush dhe si pasojë ndërroi jetë në vend.

I ndjeri Burrniku ishte nxënës në klasën e 11 në Shkollën e Mesme Profesionale “Voskopojë”.

Ky institucion arsimor ka marrë vendim që sot të mos mbahet mësimi për shkak të nxënësit të tyre.

Related Posts

You may also like

Ja kur mund të lëvizin qytetarët pa viza

Drejtori i Grupit Ballkanik për Politika në Kosovë,