Ky është deputeti që do t’i gëzohet më së shumti fitores së Abrashit, ja arsyeja

Ky është deputeti që do t’i gëzohet më së shumti fitores së Abrashit, ja arsyeja

Blerim Grainca është deputeti i cili po rrin në një ‘këmbë’ për tu futur në Kuvendin e Kosovës. Madje për fitoren e kandidatit të LDK-së, Arban Abrashit ai ka arsye të fortë që të gëzohet, shkruan Kosova Post.

Grainca po e pret nën ‘ethe’ numërimin e votave me kusht në Prishtinë, pasi që fitorja e Abrashit i mundëson atij të jetë serish deputet i LDK-së në Kuvendin e Kosovës, për faktin se është deputeti me i votuar në listën e pritjes së deputetëve.

Ndryshe Grainca ishte deputet i Lidhjës Demokratike në legjislaturën e kaluar por për pak vota mbeti jashtë kësaj legjislature.Grainca ishte deputet aktiv , dhe më i votuari në komunën e Ferizajt./Kosova Post/