November 20, 2017
arban abrashi

arban abrashi

Arbani votoi, fton qytetarët të votojnë për ndryshimin e Prishtinës

Kryesore Lajme
Kandidati për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka votuar në qendrën e votimit në Shkollën Fillore “ Hasan Prishtina”, ndërsa ka bërë thirrje për dalje më të madhe ...
Read more Comments Off on Arbani votoi, fton qytetarët të votojnë për ndryshimin e Prishtinës

Ja në sa ora votojnë Abrashi e Ahmeti

Kryesore Lajme
Tashmë janë hapur  të gjitha vendvotimet për zgjedhjet në 19 komuna të cilat shkuan në balotazh pas zgjedhjeve të 22 tetorit. Shpend Ahmeti sipas njoftimit do të votoj ...
Read more Comments Off on Ja në sa ora votojnë Abrashi e Ahmeti

Ja çka i ndodhi Abrashit një ditë para zgjedhjeve (Foto)

Kryesore Lajme
Kandidati për kryetar të Prishtinës që vjen nga radhët e LDK-së, Arban Abrashi, ka ndarë me opinionin një lajm shumë të rëndësishëm për të dhe familjen e tij, ...
Read more Comments Off on Ja çka i ndodhi Abrashit një ditë para zgjedhjeve (Foto)

Flet PDK-ja: Ja kë do ta mbështesë për balotazhin në Prishtinë

Kryesore Lajme
Sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë dhe zëvendësministëri i Inovacionit, Bujar Cakolli, ka dalë në mbështetje të Arban Abrashit, kandidatit të LDK-së për kryetar të Prishtinës. Cakolli ...
Read more Comments Off on Flet PDK-ja: Ja kë do ta mbështesë për balotazhin në Prishtinë

Abrashi: Anashkalimi i kategorive të luftës do të përfundoi me 19 nëntor

Kryesore Lajme
Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga LDK, Arban Abrashi, së bashku me asambleistin e AAK-së, Gent Begolli, takoi të enjten kryetarin e Shoqatës së Veteranëve të ...
Read more Comments Off on Abrashi: Anashkalimi i kategorive të luftës do të përfundoi me 19 nëntor

Arban Abrashi i ‘hakmerret’ Shpendit, nuk shkon në debat

Kryesore Lajme
Kandidati për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi i “hakmerret”, Shpend Ahmetit, duke mos u ballafaquar në debatin e paralajmëruar sonte në emisionin “Interaktiv” në  KTV, transmeton Kosova Post. ...
Read more Comments Off on Arban Abrashi i ‘hakmerret’ Shpendit, nuk shkon në debat

Shpendi me buzëqeshje i përgjigjet LDK-së: Sonte më keni aty, por të hënën u pa fituesi

Kryesore Lajme
Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti i kundërpërgjigjet akuzave të LDK-së për frikën e ballafaqimit në debate se ka keqpërdorur paranë publike, me konfirmimin se ai do të jetë ...
Read more Comments Off on Shpendi me buzëqeshje i përgjigjet LDK-së: Sonte më keni aty, por të hënën u pa fituesi

Adriatik Kelmendi sqaron anulimin e debatit mes Ahmetit dhe Abrashit

Kryesore Lajme
Në ‘Rubikon’ të KTV’së është paralajmëruar se sonte do të ketë debat në mes të kandidatit të Vetëvendosjes për Prishtinën, Shpend Ahmeti dhe atij të LDK’së, Arban Abrashi. ...
Read more Comments Off on Adriatik Kelmendi sqaron anulimin e debatit mes Ahmetit dhe Abrashit

Këngëtarët e estradës bëhen ‘merak’ për balotazhin e Prishtinës (Foto)

Magazinë
Dje në emisionin “Magazina Lokale” të Klan Kosovës është zhvilluar për herë të parë debati mes dy kandidatëve për kryetar të Prishtinës: Shpend Ahmeti dhe Arban Abrashi. Dyshja ...
Read more Comments Off on Këngëtarët e estradës bëhen ‘merak’ për balotazhin e Prishtinës (Foto)

‘Do ta kthejmë dinjitetin e mësimdhënësve të Prishtinës’

Lajme
Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga LDK, Arban Abrashi, në kuadër të fushatës elektorale për balotazh, mbajti një takim sot me mësuesit e kryeqytetit, ku u ...
Read more Comments Off on ‘Do ta kthejmë dinjitetin e mësimdhënësve të Prishtinës’