Live: Tony Blair i drejtohet Kuvendit të Kosovës

Ka nisur seanca solemne, e cila është në nderim të mirëpritjes së Tony Blair, ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, i cili ishte një nga aleatët ky që ndikoi në çlirimin e vendit.

 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka shprehur mirënjohjen ndaj forcave të NATO-s për intervenimin në Kosovë dhe mbështetjes së Blair për çlirimin e vendit.

“Ne si popull e si shoqëri do të jemi përjetësisht falënderues. Ju faleminderit zotëri Blair. Jeni gjithmonë i mirëseardhur në Kosovë dhe s’kam dyshim se ndiheni si në shtëpinë tuaj. Prandaj kjo foltore dhe ky Parlament është i juaji”, ka thënë Konjufca.

Lajmi në përditësim…

 

Të ngjajshme

AlbanianBosnianEnglishGermanTurkish

Tjera nga rubrika