October 18, 2018
Anemia

Anemia

Konsumoni menjëherë këto ushqime nëse vuani nga anemia dhe keni mungesë zinku

Shëndetësi
Nëse zinku është me tepri, mund të ndikojë negativisht në metabolizmin tonë, por nëse ai mungon, bën që më vonë të vuash nga anemia, të kesh diarre, të ...
Read more Comments Off on Konsumoni menjëherë këto ushqime nëse vuani nga anemia dhe keni mungesë zinku

Pse dukeni të zbehtë?

Shëndetësi
Nëse shpesh dëgjoni këtë pyetje, dhe përveç kësaj ju plasin qoshet e buzëve, thonjtë thyhen lehtë, dhe rri gjithmonë e lodhur, atëherë ndoshta ju jeni anemik. Kujdes! Nëse ...
Read more Comments Off on Pse dukeni të zbehtë?

Luftoni aneminë me këto ushqime

Shëndetësi
Ushqimet ndihmojnë që të luftohet anemia pasi ajo shfaqet kur numri i rruazave të kuqe të gjakut është shumë i ulët dhe niveli i hemoglobinës në gjak bie ...
Read more Comments Off on Luftoni aneminë me këto ushqime

Ushqimet që ju ndihmojnë të luftoni aneminë

Shëndetësi
Ushqimet ndihmojnë që të luftohet anemia pasi ajo shfaqet kur numri i rruazave të kuqe të gjakut është shumë i ulët dhe niveli i hemoglobinës në gjak bie ...
Read more Comments Off on Ushqimet që ju ndihmojnë të luftoni aneminë

Mandarinat, kundër anemisë dhe mykut të zorrëve

Shëndetësi
Mandarinat janë ndër agrumet më të shijshme, falë aromës dhe përmbajtjes më të lartë të sheqerit që kanë, si në brendësi të frutit, ashtu edhe në lëkurë, shkruan ...
Read more Comments Off on Mandarinat, kundër anemisë dhe mykut të zorrëve

Hurma, frut kundër anemisë

Kryesore Shëndetësi
Hurma është konsideruar si pema më e mirë në botë për shëndetin tonë për shkak të vitaminave A dhe C, proteinave, yndyrave, kripërave minerale dhe përmbajtjes së lartë ...
Read more 0

Largojeni aneminë me këtë përzierje

Shëndetësi
Thuajini lamtumirë anemisë me këtë përzierje. Me tre lugë gjelle në ditë do të shtoni rruazat e kuqe dhe do të mbani hemoglobinën në nivelin e duhur, për ...
Read more 0