January 16, 2018
Barcelona

Barcelona

Lëndohet sërish sulmuesi i Barcelonës

Sport
Sulmuesi francez, Ousmane Dembele, vetëm sa është rikthyer nga lëndimi që e mbajti jashtë fushave gati katër muaj, por ishi i Dortmundit do të mungojë sërish. Barcelona ka ...
Read more Comments Off on Lëndohet sërish sulmuesi i Barcelonës

Blerjet më të dështuara gjatë historisë së Barcelonës

Sport
Teksa mesfushori turk u transferua në vendlindjen e tij, le t’i hedhim një sy blerjeve më të dështuara të historisë së katalanasve. 1 .Arda Turan Turku mbërriti për ...
Read more Comments Off on Blerjet më të dështuara gjatë historisë së Barcelonës

Zbulohet rroga e Messit, ja shuma marramendëse

Sport
“Football Leaks” shkruan se rinovimi i Leo Messit me Barcelonën ka thyer çdo rekord. Është zbuluar se nga kontrata e re, argjentinasi fiton plot 100 milionë euro bruto ...
Read more Comments Off on Zbulohet rroga e Messit, ja shuma marramendëse

Interi pranë yllit të Barcelonës, pritet të kryhen testet mjekësore

Sport
Mesfushori i Barcelonës, Rafinha, është shumë afër t’i bashkohet Interit si lojtar i huazuar dhe është në pritje të testeve mjekësore. Braziliani nuk ka luajtur që prej prillit ...
Read more Comments Off on Interi pranë yllit të Barcelonës, pritet të kryhen testet mjekësore

Milani hidhet në sulm, të gatshëm për blerjen nga Anglia (Foto)

Sport
Lajmet e reja mbërrijnë nga Londra për Milanin. Tottenham së fundmi ka hapur një bisedim me Barcelonën për transferimin e Andrè Gomes. Ardhja e mundshme e mesfushorit portugez ...
Read more Comments Off on Milani hidhet në sulm, të gatshëm për blerjen nga Anglia (Foto)

Formacioni më i shtrenjtë në botë, e pabesueshme mungon…

Sport
Philipe Coutinho u bë lojtari i tretë më i shtrenjtë në botë, pas transferimit tek Barcelona për 160 milionë euro. Mediat britanike kanë publikuar formacionin më të kushtueshëm ...
Read more Comments Off on Formacioni më i shtrenjtë në botë, e pabesueshme mungon…

Coutinho, letër tifozëve të Liverpool-it

Sport
Dje ka qenë një nga të hënat më intensive në jetën e Philippe Coutinhos. Më në fund, braziliani ndërkombëtare ka përjetuar prezantimin e tij të shumëpritur, si lojtar ...
Read more Comments Off on Coutinho, letër tifozëve të Liverpool-it

Kush qëndron pas transferimit të bujshëm të Coutinhos në Barcelonë?

Sport
Asnjë transferim i madh nuk mund të ndodhë pa ndihmën e shumë njerëzve që punojnë prapa skenave dhe ky ishte rasti në transferimin e Philippe Coutinhos nga Liverpooli ...
Read more Comments Off on Kush qëndron pas transferimit të bujshëm të Coutinhos në Barcelonë?

6 lojtarë ‘ikin’ nga Barcelona, pas ardhjes së Coutinho-s?

Sport
Katalunasit kërkojnë edhe të fitojnë diçka nga shitjet, pas një shpenzimi kaq të madh. Afrimi i një lojtari 160 milionësh në një skuadër, normalisht që i ul mundësitë ...
Read more Comments Off on 6 lojtarë ‘ikin’ nga Barcelona, pas ardhjes së Coutinho-s?

Për ku është nisur Arda Turan?

Sport
Te Barcelona nuk ka më vend për të, sidomos pas riaftësimit të Dembele dhe Arda Turan nuk i mbetet gjë tjetër vetëm të gjejë skuadrën e tij të ...
Read more Comments Off on Për ku është nisur Arda Turan?