October 16, 2018
bbc

bbc

‘Jam mërzitur, po largohem’, moderatori largohet live nga studio

Magazinë
Prezantuesi i BBC Breakfast, e la vetëm në emision bashkëpunëtoren e tij, Sally Bundock, kur vendosi të largohej më herët. Ata po diskutonin mbi Elon Musk, i cili ...
Read more Comments Off on ‘Jam mërzitur, po largohem’, moderatori largohet live nga studio

BBC lejon shkarkimin e mbi 16 mijë tingujve nga arkiva e saj

Tech
Eksplorojeni një koleksion të mrekullueshëm e njëkohësisht të çuditshëm të tingujve të ndryshëm nga gjigandi i transmetimit BBC. Kanë qenë vetëm disa organizata të cilat kanë pasur mundësi ...
Read more Comments Off on BBC lejon shkarkimin e mbi 16 mijë tingujve nga arkiva e saj

BBC realizon dokumentar për këngëtaren shqiptare Dua Lipa (Video)

Magazinë
Dua Lipa thotë për BBC se gratë duhet të pushtojnë skenat, ato do të shkëlqejnë dhe fuqia e tyre do të rritet. Këngëtarja shqiptar, është artistja me më ...
Read more Comments Off on BBC realizon dokumentar për këngëtaren shqiptare Dua Lipa (Video)

Berlusconi ngacmon gazetaren e BBC-së

Botë
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka provokuar sërish polemika me batutat e tij ndaj një gazetareje të BBC-së gjatë ditës së sotme. I njohur për famën e tij të ...
Read more Comments Off on Berlusconi ngacmon gazetaren e BBC-së

BBC: Del në shesh loja e pistë e ISIS-it në Raka të Sirisë

Botë Kryesore
Organi mediatik anglez, BBC pretendoi se rreth 250 terroristë të ISIS-it së bashku me familjet e tyre janë evakuar në mënyrë të sigurt nga Raka me një operacion ...
Read more Comments Off on BBC: Del në shesh loja e pistë e ISIS-it në Raka të Sirisë