January 21, 2018
Bruksel

Bruksel

Përfundon takimi i 178-të i Komitetit Ushtarak të NATO-s

Botë
Përfundon takimi i 178-të i Komitetit Ushtarak të NATO-s, i cili bashkoi krerët e shtabeve të përgjithshme të shteteve anëtare të NATO-s në Bruksel. Pas takimit dyditor, kryetari ...
Read more Comments Off on Përfundon takimi i 178-të i Komitetit Ushtarak të NATO-s

Hapet Panairi i Automjeteve në Bruksel (Foto)

Kulturë
Këtë vit në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel u hap Panairi i 96-të i Automjeteve. Panairi i organizuar në “Expo Center” nga Federata Belge e Automjeteve (FEBIAC), filloi të ...
Read more Comments Off on Hapet Panairi i Automjeteve në Bruksel (Foto)

Haradinaj udhëton për në Bruksel

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të udhëtojë sot për në Bruksel ku do të marrë pjesë në një takim jo formal me kryeministrat e vendeve të Ballkanit ...
Read more Comments Off on Haradinaj udhëton për në Bruksel

Haradinaj nesër udhëton për në Bruksel

Lajme
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj do të udhëtojë nesër për në Bruksel ku do të marr pjesë në një takim jo formal me kryeministrat e vendeve të Ballkanit ...
Read more Comments Off on Haradinaj nesër udhëton për në Bruksel

Dogana e Kosovës e pranishme në takimin e OBD-së

Kryesore Lajme
Një delegacion i Doganës së Kosovës, i udhëhequr nga drejtori i përgjithshëm, Bahri Berisha, mori pjesë në takimin e radhës së Këshillit të Organizatës Botërore të Doganave, i ...
Read more Comments Off on Dogana e Kosovës e pranishme në takimin e OBD-së

Europa, kaos të transportit për shkak të borës

Botë
Bora e cila ka mbuluar Europën veriore ka shkaktuar shumë anulime dhe vonesa në fluturim në aeroportin Schiphol , në aeroportin e Holandës dhe të Brukselit. Gati 300 ...
Read more Comments Off on Europa, kaos të transportit për shkak të borës

Lutfi Haziri: Të dhënat e Brukselit për Qeverinë e Kosovës, janë alarmante

Kryesore Lajme
Në ditën e dytë të takimit të Partive Popullore Evropiane në Bruksel, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka deklaruar se ka pasur mjaft shqetësime nga deputetët dhe përfaqësuesit ...
Read more Comments Off on Lutfi Haziri: Të dhënat e Brukselit për Qeverinë e Kosovës, janë alarmante

Kënd takoi kryeministri Haradinaj në Bruksel?

Kryesore Lajme
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mbrëmë në ambientet e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Bruksel, ka takuar bashkatdhetarët që jetojnë në Belgjikë. Diaspora kosovare në ...
Read more Comments Off on Kënd takoi kryeministri Haradinaj në Bruksel?

Pacolli: Diaspora ka dhënë kontribut të madh në çlirimin dhe ndërtimin e Kosovës

Lajme
Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka njoftuar se delegacioni qeveritar, ka pritur në ambientet e ambasadës së Kosovës në Bruksel bashkatdhetarët, ku ka thënë ...
Read more Comments Off on Pacolli: Diaspora ka dhënë kontribut të madh në çlirimin dhe ndërtimin e Kosovës

Kryeministri Haradinaj mbërrin në Bruksel pa telashe

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mbërritur në Bruksel, në pasditen e së enjtes, ku do të takohet me udhëheqës të Bashkimit Evropian. Shefi i ekzekutivit kosovar i ...
Read more Comments Off on Kryeministri Haradinaj mbërrin në Bruksel pa telashe