October 16, 2018
brukseli

brukseli

Brukseli thirrje lidershipit kosovar për përmbushje të obligimeve ndaj BE-së për Specialen

Kryesore Lajme
Agjencia Europiane për Zhvillim të Demokracisë Lokale (ALDA) me seli në Bruksel, pas takimit të rregullt, i ka bërë thirrje lidershipit kosovar që të përmbushin obligimet ndaj BE-së ...
Read more Comments Off on Brukseli thirrje lidershipit kosovar për përmbushje të obligimeve ndaj BE-së për Specialen

Ulet numri i ushtarëve patrullues në rrugët e Belgjikës

Botë
Belgjika do të ul numrin e ushtarëve patrullues në qytete të ndryshme të vendit të cilët ishin vendosur pas sulmit terrorist në vitin 2016 në Bruksel. Sipas agjencisë ...
Read more Comments Off on Ulet numri i ushtarëve patrullues në rrugët e Belgjikës

Lajme të këqija vijnë nga Brukseli,Spanja thotë se Kosova nuk është pjesë e procesit të zgjerimit (Dokument)

Kryesore Lajme
Në fillim të muajit shkurt, Komisioni Evropian do të paraqesë një Strategji për Ballkanin. Ndërsa në prill, Komisioni do të publikojë Raportin e Zgjerimit dhe Stabilizim-Asociimit, të cilin ...
Read more Comments Off on Lajme të këqija vijnë nga Brukseli,Spanja thotë se Kosova nuk është pjesë e procesit të zgjerimit (Dokument)

BE ia merr Polonisë të drejtën e votimit?!

Botë
Komisioni Evropian mund të nisë sot procesin e heqjes së të drejtës së votimit polak në BE, raporton Reuters duke iu referuar një zyrtari të BE-së dhe shton ...
Read more Comments Off on BE ia merr Polonisë të drejtën e votimit?!

Serbia, sërish kërcnon! Kosova, mrizon!

Kryesore OP / ED
Shkruan: Fadil Maloku 1. Retorika e fundit serbe, rreth gatishmërisë për “t’u risakrifikuar, në altarin e “djepit, dhe Jerusalemit” serb (kështu e ka identifikuar ish politika millosheviqiane, Kosovën!), ...
Read more Comments Off on Serbia, sërish kërcnon! Kosova, mrizon!