December 15, 2018
Çmimi

Çmimi

Çfarë çmimi caktoi Barcelona për Dembele?

Sport
Sipas Mundo Deporativo, Barcelona nuk do të lejojë që Ousmane Dembele të largohet për më pak se 400 milionë euro. Kjo thuhet se është klauzola e lirimit të ...
Read more Comments Off on Çfarë çmimi caktoi Barcelona për Dembele?

Furrtarët e Kamenicës ‘ulin çmimin’ e bukës për nder të 28 Nëntorit

Kryesore Lajme
Furrtarët e Kamenicës kanë marrë vendim që për nder të 28 Nëntorit të ulin çmimin e bukës. Pas rritjes së çmimit të bukës në disa komuna të Kosovës, ...
Read more Comments Off on Furrtarët e Kamenicës ‘ulin çmimin’ e bukës për nder të 28 Nëntorit

A po shtrenjtohet nafta?

Ekonomi
Çmimet e naftës u rritën sot në tregun ndërkombëtar në rreth 68 dollarësh si rezultat i paralajmërimit për uljen e prodhimit nga vendet anëtare të OPEC-ut. Në tregun ...
Read more Comments Off on A po shtrenjtohet nafta?

Ndahet çmimi për demokraci 2017

Kulturë
Zyra Zvicerane për Bashkëpunim në Kosovë dhe Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile sonte kanë ndarë çmimin për demokraci 2017, të cilin e kanë marrë Murat Mehmeti dhe portali ...
Read more Comments Off on Ndahet çmimi për demokraci 2017

Çmimet e produkteve bazë shënojnë rritje!

Kryesore Lajme
Çmimet e produkteve bazë për familjet kanë shënuar rritje këtë nëntor. Të dhënat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës tregojnë për rritje të çmimit të produkteve nga mielli, ...
Read more Comments Off on Çmimet e produkteve bazë shënojnë rritje!

“Heroina e vitit 2017” në Suedi, myslimane

Botë
Një grua me orgjinë turke është shpallur “heroina e vitit 2017” në Suedi. Nëna e 7 fëmijëve u votua më shumë nga publiku për të fituar çmimin “Heroi ...
Read more Comments Off on “Heroina e vitit 2017” në Suedi, myslimane

Shpërthimi në Austri rrit çmimin e gazit në Europë

Botë
Shpërthimi i fuqishëm, që tronditi një qendër të kalimit të gazit natyror në lindje të Austrisë, i kushtoi jetën një personi dhe plagosi me dhjetëra të tjerë. Shpërthimi ...
Read more Comments Off on Shpërthimi në Austri rrit çmimin e gazit në Europë

KQZ-ja vlerësohet me çmimin e parë për menaxhim të zgjedhjeve

Kryesore Lajme
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Republikës së Kosovës është vlerësuar me vendin e parë të Çmimit Ndërkombëtar Zgjedhor në kategorinë “Menaxhimi i Zgjedhjeve”. Ky çmim i është dorëzuar ...
Read more Comments Off on KQZ-ja vlerësohet me çmimin e parë për menaxhim të zgjedhjeve

Kryeministri Haradinaj: Shqiptarët të forcohen në trojet e veta

Kryesore Lajme
Marin Mema ka ndjekur gjurmët e historisë shqiptare, duke informuar opinionin për gjenocidin dhe përpjekjet për tkurrjen e trojeve shqiptare. Kështu u tha sonte një ceremoni me rastin ...
Read more Comments Off on Kryeministri Haradinaj: Shqiptarët të forcohen në trojet e veta

Rritet çmimi i bukës në Kosovë (Foto)

Ekonomi
Në muajin tetor të këtij viti janë rritur çmimet e ushqimeve në Kosovë, krahasuar nga muaji paraprak, tregojnë të dhënat e publikuara dje nga Agjencia e Statistikave të ...
Read more Comments Off on Rritet çmimi i bukës në Kosovë (Foto)