19 January, 2019 20:42
Deputet

Deputet

Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

Intervistë Kryesore Lajme Video
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një intervistë për Kosova Post, ka konfirmuar se Kosova po bënë ushtrinë e saj, jo në atë formë sikur, që është ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

Pse po mbahet ‘peng’ Marrëveshja për Tregëti të Lirë Kosovë – Turqi? (Video)

Kryesore Lajme Video
Kosova dhe Turqia para 6 vitesh kanë nënshkruar një marrëveshje për tregti të lirë ndërmjet dy vendeve e cila asnjëherë nuk është jetësuar në praktikë, kjo për shkak ...
Read more Comments Off on Pse po mbahet ‘peng’ Marrëveshja për Tregëti të Lirë Kosovë – Turqi? (Video)

Berisha: Kosova do ta formojë ushtrinë, nuk mund të mbetemi peng i Beogradit (Video)

Kryesore Lajme Video
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha është i bindur se Formimi i Ushtrisë se Kosovës tashmë është në agjendë të institucioneve. Sipas tij Kosova duhet të ec ...
Read more Comments Off on Berisha: Kosova do ta formojë ushtrinë, nuk mund të mbetemi peng i Beogradit (Video)

Isufi: Ushtria e Kosovës do të jetë partner i NATO-s në mision për paqe në botë (Video)

Kryesore Lajme Video
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Ahmet Isufi, është shprehur i bindur se Kosova do ta votoj Ushtrinë e saj me 14 dhjetor. Sipas tij ...
Read more Comments Off on Isufi: Ushtria e Kosovës do të jetë partner i NATO-s në mision për paqe në botë (Video)

28 deputetë në Kuvendin e Shqipërisë rrezikojnë të humbin mandatet!

Kryesore Lajme
Për shkak të mos shkuarjes në seanca të rregullta në Parlamentin e Shqipërisë, gati gjysma e deputetëve shqiptarë rrezikohen t’i humbin mandatet e tyre. Ata, për herë të ...
Read more Comments Off on 28 deputetë në Kuvendin e Shqipërisë rrezikojnë të humbin mandatet!

Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme (Video)

Kryesore Lajme Video
Pas mbledhjes se Kryesisë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se  sot në ora  16:00, do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ...
Read more Comments Off on Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme (Video)

Kjo është paga e një deputeti të Kuvendit të Kosovës

Kryesore Lajme
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë paga të larta dhe gati pesë herë më të mëdha se sa mesatarja e rrogave në Kosovë e cila sillet nga 130 ...
Read more Comments Off on Kjo është paga e një deputeti të Kuvendit të Kosovës

Kështu duket shtëpia superluksoze e një deputeti (Foto)

Magazinë
Ai nuk kishte fatin të ishte ministër i kësaj qeverie, por jeta e tij nuk do të jetë më pak komode edhe pas kësaj… Të paktën nisur nga ...
Read more Comments Off on Kështu duket shtëpia superluksoze e një deputeti (Foto)

Deputetët shkarkojnë një anëtar të bordit të RTK-së

Kryesore Lajme
Kuvendi i Kosovës ka shkarkuar nga detyra e bordit të RTK-së, Mimoza Hasani-Pllana. Shkarkimi i saj është bërë me rekomandim të Komisioni për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe ...
Read more Comments Off on Deputetët shkarkojnë një anëtar të bordit të RTK-së

Deputetët e shkarkuar të Katalonisë paraqiten në Gjykatën e Spanjës

Botë
Anëtarët e rrëzuar të Qeverisë rajonale të Katalonisë janë paraqitur në gjykatën e lartë të Spanjës, të akuzuar për rebelim dhe kryengritje, pas referendumit të diskutueshëm për pavarësinë ...
Read more 0