October 16, 2018
deputetë

deputetë

Kuvendi nuk i penalizon deputetët ‘dembelë’

Kryesore Lajme
Deputetët e Kuvendit të Kosovës vazhdojnë të mungojnë në seanca parlamentare, pasi nuk ka penalizime për mungesat e tyre. Madje as rregullorja e re e Kuvendit, që është ...
Read more Comments Off on Kuvendi nuk i penalizon deputetët ‘dembelë’

Katër deputetë nën hetime për korrupsion

Kryesore Lajme
Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka, ka thënë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës janë duke u hetuar aktualisht për korrupsion. Beka ka treguar se ...
Read more Comments Off on Katër deputetë nën hetime për korrupsion

Deputetët ia shohin sherrin nënshkrimit, rrezikojnë të mbesin pa viza

Kryesore Lajme
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, që kërkuan shfuqizimin e Gjykatës Speciale, nuk do të mund të marrin më viza. Emrat e 43 prej tyre, siç ka mësuar Gazeta ...
Read more Comments Off on Deputetët ia shohin sherrin nënshkrimit, rrezikojnë të mbesin pa viza

Foto sa një mijë fjalë: Premtojnë mbrojtjen e interesit të qytetarit, por ku janë vallë ministrat dhe deputetët nëse nuk janë në seancë?(Foto)

Kryesore Lajme
Derisa po diskutohet Programi i Qeverisë për katër vitet e ardhshme, ky diskutim nuk duket të jetë interesant për kabinetin qeveritar meqenëse ata tashmë  kanë “ikur” nga seanca ...
Read more Comments Off on Foto sa një mijë fjalë: Premtojnë mbrojtjen e interesit të qytetarit, por ku janë vallë ministrat dhe deputetët nëse nuk janë në seancë?(Foto)

Këta janë deputetët të cilëve ua lëshuan vendin kryetarët e komunave

Kryesore Lajme
Shemsi Syla dhe Salih Zyba janë deputetët më të rinj të Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës. Syla tashmë ka të sigurt ulësen në Kuvend pasi deputeti Qëndron Kastrati ...
Read more Comments Off on Këta janë deputetët të cilëve ua lëshuan vendin kryetarët e komunave

Vetëvendosjes i ndërrohen dy deputetë në Kuvendin e Kosovës, ata janë…

Kryesore Lajme
Lëvizjes Vetëvendosje do t’i ndryshojnë dy deputetë. Kjo për shkak se Mytaher Haskuka dhe Qëndron Kastrati do t’i lëshojnë vendet në Kuvend për t’u bërë kryetarë të komunave. ...
Read more Comments Off on Vetëvendosjes i ndërrohen dy deputetë në Kuvendin e Kosovës, ata janë…

Kush janë përfituesit më të mëdhenj nga rritja e pagave?

Ekonomi Kryesore Lajme
Ministrat, zëvendësministrat, por edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës do të përfitojnë më së shumti nga vendimi i Qeverisë për rritje të pagave prej 4 për qind nga ...
Read more Comments Off on Kush janë përfituesit më të mëdhenj nga rritja e pagave?

Dështimi i ministrave dhe deputetëve në komuna

Kryesore Lajme
Ndonëse u zgjodhën deputetë e u emëruan ministra shumë prej tyre brenda pak muajve ia mësynë garës edhe për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, duke pretenduar kështu që ...
Read more 0

Deputetet e parlamentit në një paradë luksi

Magazinë
Kuvendi u mblodh dje për të pestën ditë radhazi. Seanca ishte e qetë dhe pa debate. Në raste si këto, fotografët i hedhin sytë nga lëvizjet e deputetëve ...
Read more 0

Ahmeti pas numërimit të votave me kusht: Vetëvendosje ka 32 deputetë

Kryesore Lajme
Edhe pse në Qendrën e Numërimit të Rezlutateve, ende po vazhdon numërimi i votave me kusht, zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, bjënë të ditur se me këtë numërim ata ...
Read more 0