December 15, 2018
#Driton Kuka

#Driton Kuka

Kompania ‘Drena’ nënshkruan marrëveshje sponsorizimi me Klubin e Xhudos ‘Ipon’

Ekonomi Kryesore Lajme Sport Video
Në një ceremoni solemne sot në Prishtinë u nënshkrua marrëveshje sponsorizimi ndërmjet Kompanisë “Drena” me Klubin e Xhudos “Ipon” nga Peja, raporton Kosova Post. Me këtë rast, përfaqësuesi ...
Read more Comments Off on Kompania ‘Drena’ nënshkruan marrëveshje sponsorizimi me Klubin e Xhudos ‘Ipon’

Loriana Kuka stoliset me të artën

Sport
Loriana Kuka e ka fituar medaljen e artë në xhudo kur në finale arriti ta mposhtë ukrainasen Turchyn. Fitoren e saj në garat Grand Prix Antalya e ka ...
Read more Comments Off on Loriana Kuka stoliset me të artën

Majlinda Kelmendi operohet me sukses

Sport
Majlinda Kelmendi është operuar me sukses pas disa shqetësimeve të viteve të fundit që e kanë lënë jashtë në disa gara. Xhudistja me famë botërore është operuar me ...
Read more Comments Off on Majlinda Kelmendi operohet me sukses

Majlinda Kelmendi kthehet në Kosovë (Foto)

Sport
Majlinda Kelmendi kthehet sot në Kosovë pas terapisë në Tel Avivi të Izraelit. Kampionia është riaftësuar dhe pritet të arrijë në Prishtinë. Këtë lajm e ka konfirmuar trajneri, ...
Read more Comments Off on Majlinda Kelmendi kthehet në Kosovë (Foto)

Operohet Majlinda Kelmendi

Sport
Xhudistja më e mirë në botë, Majlinda Kelemendi me shumë sukses ka operuar ligamentin Kryqëzor. Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se xhudistja Majlinda Kelmendi sot me shumë sukses ...
Read more 0

Driton Kuka ‘bombardon’ Qeverinë e Kosovës (Foto)

Sport
Trajneri i xhudos, Driton Kuka, ka kritikuar ashpër institucionet shtetërore. Ai ka thënë që Majlinda Kelmendit nuk i ka dalë asnjë cent prej korrikut 2016 Reagimi i plotë ...
Read more 0