16 January, 2019 12:00
florentino perez

florentino perez

Ja çfarë thotë Perez për Ronaldon

Sport
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez nuk i kurseu elozhet për Cristiano Ronaldon i cili kundra Juventusit shënoi një gol të jashtëzakonshëm me rofishatë. “Ajo që ndodhi në ...
Read more Comments Off on Ja çfarë thotë Perez për Ronaldon

Asensio, ‘dashuria e re’ e Perez-it

Sport
Marco Asensio pasi u inkuadrua në fushën e lojës në sfidën me PSG, ndryshoi komplet ritmin dhe i dha një fytyrë të re sulmit madrilen. Aftësitë e tij ...
Read more Comments Off on Asensio, ‘dashuria e re’ e Perez-it

Ky do të jetë pasardhësi i Zinedine Zidane

Sport
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka zgjedhur trajnerin kombëtares gjermane, Joachim Low si pasardhës të Zinedine Zidane, raporton Mundo Deportivo. “Metodologjia, personaliteti dhe sjellja” e Lowit e ...
Read more Comments Off on Ky do të jetë pasardhësi i Zinedine Zidane

Reali 400 milionë euro për Neymar?

Sport
Reali i Madridit është gati të bëjë çmendurinë e shekullit. Sikurse informon e përdtishmja spanjolle Marca, një gazetë shumë pranë klubit madrilen, Florentino Perez kërkon me çdo kusht ...
Read more Comments Off on Reali 400 milionë euro për Neymar?

Dhurata sekrete që Perez i bëri Cristiano Ronaldos

Sport
Florentino Perez lëviz letrat në dispozicion. Presidenti i Real Madrid po shkon drejt vitit të ri 2018 me çështje të pambyllura, të cilat ai dëshiron t’i zgjidhë sa ...
Read more Comments Off on Dhurata sekrete që Perez i bëri Cristiano Ronaldos

Ofertat e Tottenham për Bale nuk e bindin Realin

Sport
E ardhmja e Gareth Bale është gjithmonë e më larg Realit të Madridit. Sipas “Diario Gol”, presidenti i klubit merengues, Florentino Perez e vlerëson lojtarin uellsian jo më ...
Read more Comments Off on Ofertat e Tottenham për Bale nuk e bindin Realin

Reali 200 milionë euro për transferime

Sport
Tek ekipi i Real Madridit, drejtuesit e klubit janë duke bërë gati llogaritë e financës, për të ndryshuar diçka në organikën e ekipit. Presidenti i këtij ekipi, Florentino ...
Read more Comments Off on Reali 200 milionë euro për transferime

Perez zemërohet me Zidanen, mendon ta shkarkojë!

Sport
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez po humb besimin tek trajneri aktual i klubit, francezi Zinedine Zidane. Barazimi i djeshëm (e shtunë) në Atletico Madrid ka parë Realin ...
Read more Comments Off on Perez zemërohet me Zidanen, mendon ta shkarkojë!

Barcelona e kërkon, Real Madrid e merr!

Sport
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez kërkon një përforcim i cili ka zgjuar interesim edhe nga Barcelona. “Don Balon” raporton se “Los Blancos” kërkojnë blerjen e Yerri Mina, ...
Read more 0

Florentino Perez po konsideron shitjen e Bale-it

Sport
Ylli i Real Madridit, Gareth Bale është i hapur për një kthim në Ligën Premier, pikërisht te ish-skuadra e tij, Tottenham Hotspur. Bale ka vuajtur të gjej formën ...
Read more 0