October 16, 2018
Hillary Clinton

Hillary Clinton

Hillary Clinton në spital

Botë
Drejtori i spitalit në qytetin e Jodhpur të Indisë ka deklaruar sot në këtë spital ka ardhur ish sekretarja e SHBA-ve Hillary Clinton, pasi që kishte pësuar një ...
Read more Comments Off on Hillary Clinton në spital

Zjarr në shtëpinë e familjes Clinton

Botë
Një zjarr ka shpërthyer sot në një dhomë gjumi në shtëpinë e Bill dhe Hillary Clintonit, në Shapakua të Nju Jorkut. Zjarrfikësit kanë shkuar menjëherë në vendin e ...
Read more Comments Off on Zjarr në shtëpinë e familjes Clinton

Takohen Jahjaga dhe Hillary Clinton (Foto)

Kryesore Lajme
Ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, ka njoftuar përmes Facebook-ut se është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, njëherësh ish kandidate për kryetare të SHBA-ve, Hillary Clinton. “Një ...
Read more Comments Off on Takohen Jahjaga dhe Hillary Clinton (Foto)

Prokuror special për hetim ndaj Hillary Clinton?

Botë Kryesore
Ministri i Drejtësisë, Jeff Sessions njoftoi sot se vendimi për të emëruar apo jo një prokuror special për të hetuar për çështjen e e-maileve të Hillary Clinton, do ...
Read more Comments Off on Prokuror special për hetim ndaj Hillary Clinton?

Obama dhe Clinton në telashe: Presidenti u shiti uraniumin rusëve ndërsa Hillary ‘korruptoi’ FBI-në

Botë
Republikanët e Kongresit amerikan kanë paralajmëruar se kanë nisur dy hetime paralele ndaj ish-presidentit Barack Obama dhe Hillary Clinton. Një komitet do të hetojë se si administrata Obama ...
Read more 7

Clinton: Ai është treguar më i keq se që mendoja se do të ishte

Botë Lajme
Hillary Clinton ka thënë se performanca e punës së presidentit Donald Trump i ka tejkaluar pritjet e saj – por në një mënyrë të keqe. “Ai është treguar ...
Read more 0

Trump: Humbsja Clinton fajëson të gjithë përveç vetës

Botë Kryesore
Presidenti i SHBA, Donald Trump përsëri në Twitter ka kritikuar rivalen i tij në zgjedhjet presidenciale, Hillary Clinton, në lidhje me librin e saj të fundit mbi humbjen ...
Read more 0

Pse Vladimir Putin vendosi t’i hakmerret Hillary Clintonit?

Botë Kryesore
Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov hodhi poshtë akuzat e ish-sekretarit të shtetit të SHBA Hillary Clinton, i cili në librin e saj flet për hakmarrjen personale të presidentit ...
Read more 0

A është lodhur së kandiduari për presidente Hillary Clinton?

Botë Kryesore
Kandidatja demokrate për zgjedhjet e vitit 2016 mbajti së pari në një seri paraqitjesh me rastin e prezantimit të librit ‘Çfarë ndodhi’, shkruan Al Jazeera, përcjell Kosova Post. ...
Read more 0