January 21, 2018
ilir meta

ilir meta

Meta takohet me presidenten e Kroacisë, ja planet që caktuan së bashku

Kryesore Lajme Rajon
Presidenti i Republikës Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitaroviq, në Zagreb. residenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen ...
Read more Comments Off on Meta takohet me presidenten e Kroacisë, ja planet që caktuan së bashku

Kryeministri Haradinaj në Tiranë, takon presidentin Meta

Kryesore Lajme Rajon
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, po zhvillon një vizitë pune në Shqipëri, me ç’rast është pritur nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Gjatë takimit, ...
Read more Comments Off on Kryeministri Haradinaj në Tiranë, takon presidentin Meta

Meta: Duhet më shumë vëmendje për fëmijët jetimë

Lajme
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i shoqëruar nga Kapiteni i Kombëtares shqiptare të Futbollit, Ansi Agolli, vizitoi sot Shtëpinë e Fëmijëve “Zyber Hallulli” në Tiranë, duke ...
Read more Comments Off on Meta: Duhet më shumë vëmendje për fëmijët jetimë

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Abdi Baleta: Jo normale letra e Metës për Trumpin

Botë Rajon
Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Abdi Baleta, foli për rezolutën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara kundër vendimit për Jerusalemin, transmeton Kosova Post. Në emisionin “Kjo ...
Read more Comments Off on Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Abdi Baleta: Jo normale letra e Metës për Trumpin

Meta: Ne vlerësojmë gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë dhe shqiptarët

Kryesore Lajme
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” në Shkencë dhe Art, deklaroi se “Shqipëria vlerëson gjithçka që Turqia ka ...
Read more Comments Off on Meta: Ne vlerësojmë gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë dhe shqiptarët

Përfaqësuesit e Lëvizjes BESA të ftuar nga presidenti Ilir Meta me rastin e 28 Nëntorit

Kryesore Lajme
BESA në krye me kryetarin Bilall Kasami, me ftesë të presidentit të Shqipërisë, z.Ilir Meta, kanë marrë pjesë në manifestimin qendror kushtuar 28 Nëntorit, Ditës së Pavarësisë së  ...
Read more Comments Off on Përfaqësuesit e Lëvizjes BESA të ftuar nga presidenti Ilir Meta me rastin e 28 Nëntorit

Presidenti Thaçi uron presidentin Meta me rastin e Festës së Flamurit

Kryesore Lajme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka uruar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, me rastin e 105 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, i cili thotë se ...
Read more Comments Off on Presidenti Thaçi uron presidentin Meta me rastin e Festës së Flamurit

Trump uron Shqipërinë: Jemi bashkë me ju teksa festoni këtë ditë të veçantë

Kryesore Lajme
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në 105 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, i ...
Read more Comments Off on Trump uron Shqipërinë: Jemi bashkë me ju teksa festoni këtë ditë të veçantë

Ministri Lluka në konferencën ‘Dita e Dialogut të Diasporës’ në Këln

Lajme
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka në cilësinë e panelistit mori pjesë në hapjen e Konferencës “Dita e Dialogut të Diasporës” që po mbahet në Këln, kryeqendrën e ...
Read more Comments Off on Ministri Lluka në konferencën ‘Dita e Dialogut të Diasporës’ në Këln

Meta: Të mos veprohet emocionalisht sa i përket liberalizimit të vizave

Lajme Rajon
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur për takimin në Kosovë me homologun Hashim Thaçi, për dhënien e pasaportave të Shqipërisë për shtetasit e Kosovës. Ai tha se ...
Read more Comments Off on Meta: Të mos veprohet emocionalisht sa i përket liberalizimit të vizave