October 23, 2018
Instagram

Instagram

Instagram vjen edhe me një risi

Tech
Është rrjeti social më i përdorur dhe mban shumë përdorues “të fiksuar” pas tij. Çdo ditë e më shumë Instagram po sjell risi për të kënaqur personat që ...
Read more Comments Off on Instagram vjen edhe me një risi

Artistja shqiptare që bëri 1 milionë ndjekës në Instagram

Magazinë
Është në mesin e artisteve më të suksesshme shqiptare. Çdo këngë që Elvana Gjata publikon, shndërrohet në hit, ndërsa punon shumë që vazhdimisht të sjell krijime të reja, ...
Read more Comments Off on Artistja shqiptare që bëri 1 milionë ndjekës në Instagram

Si të shtoni numrin e ndjekësve në Instagram

Tech
Instagram është bërë një ndër mënyrat më të preferuara të njerëzve për të fituar të ardhura. Por nuk është e thjeshtë të kesh numër të lartë ndjekësish dhe ...
Read more Comments Off on Si të shtoni numrin e ndjekësve në Instagram

Ndalohen Youtube dhe Instagram në Rusi

Tech
Ofruesit e shërbimeve të internetit rus kanë bllokuar Youtube dhe Instagram, si rezultat i konfliktit midis një prej biznesmenëve më të pasur të vendit dhe një udhëheqësi të ...
Read more Comments Off on Ndalohen Youtube dhe Instagram në Rusi

Instagrami sjell një veçori të re

Tech
Veçoria më e re e Instagram për historitë duket se nuk i përket rrjetit social të fotografive. E Quajtur “Type Mode” përdoruesit mund të publikojnë histori vetëm me tekst. Fotot ...
Read more Comments Off on Instagrami sjell një veçori të re

Instagrami me risi

Tech
Instagram bëri sot një ndryshim të madh në produktin e tij, ndryshim ky të cilin menaxherët e mediave e kanë pritur për një kohë të gjatë. Rrjeti social ...
Read more Comments Off on Instagrami me risi

100 euro për një ‘like’ dhe ‘share’, çfarë është ky mashtrim në Instagram (Foto)

Tech
Orëve të fundit, Instagrami është pushtuar nga një postim, 100 euro për një like dhe share. Faqe të ndryshme jo zyrtare, që pretendojnë që shesin rroba të markës ...
Read more Comments Off on 100 euro për një ‘like’ dhe ‘share’, çfarë është ky mashtrim në Instagram (Foto)

As në Instagram nuk mund të fshiheni më!

Tech
Instagram vjen gjithmonë e nga një opsion të ri surprizues. Edhe këtë herë ka futur një opsion të ri të quajtur “Last Active” që u tregon miqve tuaj ...
Read more Comments Off on As në Instagram nuk mund të fshiheni më!

Luftës kundër gjuhës së urrejtjes i bashkohen edhe këto dy rrjete sociale

Tech
Rrjetet sociale “Instagram” dhe “Google+” vendosën t’i bashkohen kodit të sjelljes të Komisionit Evropian, ku angazhohen se do të luftojnë kundër deklaratave me urrejtje në internet, njoftoi sot ...
Read more Comments Off on Luftës kundër gjuhës së urrejtjes i bashkohen edhe këto dy rrjete sociale

Çfarë e nxiti konfliktin e Alketa Vejsiu me komentuesen?

Magazinë
Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu është duke kaluar disa javë pushimi në Bahamas. Ajo ka ndarë me miqtë e saj në rrjetet sociale momente nga këto pushime të ...
Read more Comments Off on Çfarë e nxiti konfliktin e Alketa Vejsiu me komentuesen?