December 15, 2018
intervistë

intervistë

Halil Ibrahimi: Sistemet politike në kohërat moderne nuk i mban më dhuna e drejtpërdrejtë fizike

Intervistë Kryesore
Halil Ibrahimi është lindur në vitin 1976 në Prishtinë. Ka mbaruar studimet themelore për biologji në Universitetin e Prishtinës, ka magjistar për ekologji në Universitetin e Sarajevës dhe ...
Read more Comments Off on Halil Ibrahimi: Sistemet politike në kohërat moderne nuk i mban më dhuna e drejtpërdrejtë fizike

Dafina Mehmeti tregon për rëndësin e praktikës profesionale

Intervistë
Dafina Mehmeti nxënëse e shkëlqyeshme dhe përkatësisht kryetare e shkollës së mesme ekonomike-juridike ” Hoxhë Kadri Prishtina” në Prishtinë. Në një intervistë për Kosova Post ka treguar për ...
Read more Comments Off on Dafina Mehmeti tregon për rëndësin e praktikës profesionale

Dafina Mehmeti tregon rëndësin e praktikës profesionale

Intervistë
Dafina Mehmeti nxënëse e shkëlqyeshme dhe përkatësisht kryetare e shkollës së mesme ekonomike-juridike ” Hoxhë Kadri Prishtina” në Prishtinë. Në një intervistë për Kosova Post ka treguar sa ...
Read more Comments Off on Dafina Mehmeti tregon rëndësin e praktikës profesionale

Hoti: Kjo Qeveri nuk mund të funksionoj vetvetiu

Lajme
I nominuari për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti, në emisionin ‘Click’ ka folur për Qeverinë e re të mundshme mes PDK-AAK-NISMA-AKR dhe minoritetet. Hoti ka thënë se asnjë ...
Read more 0

Triumf apo hakmarrje e Pacollit?!

Lajme
Në një bisedë televizive drejtuesi i njohur i emisionit Rubikon, në KTV, Adriatik Kelmendi i tha Behgjet Pacollit: “Prej tash fillon hakmarrja jote: erdhën në shtëpinë tënde, pranuan ...
Read more 0

Jabllanoviq ndihet i kërcënuar me jetë nga Vuçiqi (Video)

Lajme
Aleksandar Jabllanoviq, lider i Partisë së Serbëve të Kosovës thotë se ndihet i kërcënuar me jetë nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke pretenduar se orkestrimin e dhunës ...
Read more 0