March 18, 2018
Isa Mustafa

Isa Mustafa

Agim Veliu konfirmon përplasjet brenda LDK-së… Kush do ta pasojë Isa Mustafën?

Kryesore Lajme
Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, reagoi sot ashpër pasi anëtari i kësaj partie, deputeti Driton Selmanaj, ftoi Shpend Ahmetin t’i bashkohet LDK-së. Veliu tha se partisë së tyre ...
Read more Comments Off on Agim Veliu konfirmon përplasjet brenda LDK-së… Kush do ta pasojë Isa Mustafën?

Kur do të kthehet Isa Mustafa në Kosovë? Tregon mjeku personal i tij

Kryesore Lajme
Mjeku personal i kryetarit të LDK-së, Halil Krasniqi, ka thënë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës po shkon drejt përmirësimit. “Mund të ju them se gjendja e zotit ...
Read more Comments Off on Kur do të kthehet Isa Mustafa në Kosovë? Tregon mjeku personal i tij

Isa Mustafa uron dhjetëvjetorin e Pavarësisë

Kryesore Lajme
Ish kryeministri i Republikës, Isa Mustafa përmes lidhjes telefonike ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës dhjetë vjetorin e Pavarësisë. Mustafa ka thënë se kjo ditë është një ...
Read more Comments Off on Isa Mustafa uron dhjetëvjetorin e Pavarësisë

Sot bëhen tri vite që nga nënshkrimi i marrëveshjes për drejtësi

Kryesore Lajme
Sot bëhet tri vite që nga nënshkrimi i marrëveshjes për drejtësi në mes Prishtinës dhe Beogradit. Takimi ndërmjet kryeministrit të atëhershëm të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të ...
Read more Comments Off on Sot bëhen tri vite që nga nënshkrimi i marrëveshjes për drejtësi

Isa Mustafa përkujton ish-kryetarin e Istogut

Kryesore Lajme
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa përmes një postimi në rrjetin social facebook ka përkujtuar ish-kryetarin e Istogut tashmë të ndjerë, Fadil Feratin. Sipas Mustafës, Fadili ...
Read more Comments Off on Isa Mustafa përkujton ish-kryetarin e Istogut

Si është gjendja shëndetësore e Isa Mustafës?

Kryesore Lajme
Besnik Berisha, këshilltar i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, thotë se gjendja shëndetësore e kreut të LDK-së, Isa Mustafa, është rikuperuar dhe se atij i është rekomanduar ...
Read more Comments Off on Si është gjendja shëndetësore e Isa Mustafës?

Edhe nga spitali lideri Isa Mustafa nuk e harron arkitektin e Pavarësisë, Ibrahim Rugovën

Kryesore Lajme
Kreu i LDK-së dhe ish kryeministri i vendit, Isa Mustafa, tash e disa ditë është duke qëndruar në Gjermani në një qendër rehabilituese pas komplikimeve shëndetësore që kishte ...
Read more Comments Off on Edhe nga spitali lideri Isa Mustafa nuk e harron arkitektin e Pavarësisë, Ibrahim Rugovën

Isa Mustafa së shpejti në Prishtinë

Kryesore Lajme
Kryesia e Degës së V-të të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë ka mbajtur mbledhjen e rregullt ku kanë biseduar për zhvillimet politike në përgjithësi. Po ashtu në ...
Read more Comments Off on Isa Mustafa së shpejti në Prishtinë

Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla, Kadri Zeka dhe Smajl Hajdaraj

Kryesore Lajme
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët e shquar kombëtarë, Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla, në 36 vjetorin e vrasjes nga regjimi ...
Read more Comments Off on Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla, Kadri Zeka dhe Smajl Hajdaraj

Kuvendi, ndihmë institucionale për shërimin e Mustafës

Kryesore Lajme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë me shqetësim lajmin për gjendjen shëndetësore të ish-kryeministrit Isa Mustafa. “Kuvendi i Kosovës do të ofrojë gjithë ndihmën institucionale ...
Read more Comments Off on Kuvendi, ndihmë institucionale për shërimin e Mustafës