January 19, 2018
Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg

‘Liria jonë nuk është e plotë pa NATO-n’

Kryesore Lajme
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është takuar sot me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, me të cilin ka diskutuar për gjeopolitikën, rolin rus ...
Read more Comments Off on ‘Liria jonë nuk është e plotë pa NATO-n’

Përfundon takimi i 178-të i Komitetit Ushtarak të NATO-s

Botë
Përfundon takimi i 178-të i Komitetit Ushtarak të NATO-s, i cili bashkoi krerët e shtabeve të përgjithshme të shteteve anëtare të NATO-s në Bruksel. Pas takimit dyditor, kryetari ...
Read more Comments Off on Përfundon takimi i 178-të i Komitetit Ushtarak të NATO-s

‘Nuk ka konkurrencë midis NATO-s dhe BE-së’

Botë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg deklaroi se pas Brexit, 80 për qind e shpenzimeve të mbrojtjes së NATO-s do të përballohen nga aleatët jashtë Bashkimit Evropian ...
Read more Comments Off on ‘Nuk ka konkurrencë midis NATO-s dhe BE-së’

NATO i bën thirrje Ballkanit

Botë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, u ka bërë thirrje vendeve të Ballkanit që të zbusin tensionet. Në një konferencë për shtyp në Bruksel, në ditën e ...
Read more Comments Off on NATO i bën thirrje Ballkanit

Stoltenberg: NATO-ja do të ndihmojë në evitimin e konfliktit në Ballkan

Botë
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, u ka bërë thirrje vendeve të Ballkanit që t’i ulin tensionet. “Ne u bëjmë thirrje të gjitha palëve ta bëjnë atë ...
Read more Comments Off on Stoltenberg: NATO-ja do të ndihmojë në evitimin e konfliktit në Ballkan

Stoltenberg kërkon mospërfshirjen e NATO-së në vendimin e SHBA për Jerusalemin

Botë
Njohja e Jerusalemit si kryeqyteti i Izraelit është një vendim kombëtar dhe jo një vendim i marrë nga NATO-ja, deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i aleancës Jens Stoltenberg, ...
Read more Comments Off on Stoltenberg kërkon mospërfshirjen e NATO-së në vendimin e SHBA për Jerusalemin

Sekretari i NATO-s: Nuk planifikojmë të largohemi nga Kosova

Kryesore Lajme
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se Aleanca nuk planifikon të largohet nga Kosova, Stoltenberg para takimit të ministrave të Jashtëm të NATO-s në një deklaratë ...
Read more Comments Off on Sekretari i NATO-s: Nuk planifikojmë të largohemi nga Kosova

‘E gjithë bota të ushtrojë presion ndaj Koresë së Veriut’

Botë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha se temat kryesore në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s do të jenë bashkëpunimi NATO-Bashkimi Evropian (BE), Koreja e ...
Read more Comments Off on ‘E gjithë bota të ushtrojë presion ndaj Koresë së Veriut’

Përfundon Forumi Ndërkombëtar i Sigurisë Halifax

Botë Kryesore
Në Kanada përfundoi Forumi i nëntë Ndërkombëtar i Sigurisë Halifax, në të cilën është biseduar edhe për skandalin e ndodhur në stërvitjen ushtarake të NATO-s në Norvegji, gjatë ...
Read more Comments Off on Përfundon Forumi Ndërkombëtar i Sigurisë Halifax

Thaçi takon Sekretarin e NATO-s: Flasin për ushtrinë

Kryesore Lajme
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një takim në Kanada edhe me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Presidenti Thaçi dhe sekretari Stoltenberg ka ...
Read more Comments Off on Thaçi takon Sekretarin e NATO-s: Flasin për ushtrinë