October 16, 2018
Jose Mourinho

Jose Mourinho

Kaka: U lumturova kur ika nga Reali dhe Mourinho

Sport
Kaka’ ishte njëri prej “galaktikëve” që solli Florentino Perez te Real Madrid. Braziliani, fitues i Topit të Artë me Milanin, nuk dha atë që pritej me fanellën e ...
Read more Comments Off on Kaka: U lumturova kur ika nga Reali dhe Mourinho

Çfarë i tha Mourinho Guardiolës pas fitores?

Sport
Manchester United mposhti City në Etihad Stadium, duke ia shkaktuar humbjen e parë në shtëpi, si dhe shtyu festën e titullit edhe për një javë. Skuadra e Guardiolës ...
Read more Comments Off on Çfarë i tha Mourinho Guardiolës pas fitores?

Seedorf: Mourinho u bë trajner i madh falë Milanit

Sport
Clarence Seedorf nuk është kurrë banal në deklaratat e tij. Trajneri aktual i Deportivo la Coruna është shprehur se Jose Mourinho u bë trajner i madh falë Milanit. ...
Read more Comments Off on Seedorf: Mourinho u bë trajner i madh falë Milanit

Pogba flet për largimin nga Manchester United

Sport
Paul Pogba nuk po familjarizohet dot me stolin, por gjithsesi deklaron se, edhe pse i lënë mënjanë, nuk ka ndërmend të vërë në diskutim mënyrat e trajnerit të ...
Read more Comments Off on Pogba flet për largimin nga Manchester United

Spanjë – Xabi Alonson akuzohet për mashtrim në tatim

Sport
Prokurorët spanjollë kërkojnë dënim me burgim 5-vjeçar për Xabi Alonson, ish-futbollistin e Real Madridit, për dyshime të mashtrimit tatimor, transmeton Kosova Post. Prokurorët akuzojnë Alonson se ka mashtruar ...
Read more Comments Off on Spanjë – Xabi Alonson akuzohet për mashtrim në tatim

Mourinho i dërgon mesazh me letër Matiç në fushë (Foto/Video)

Sport
Manchester United ka arritur një fitore mjaft të rëndësishme të dielën, ku mposhti Chelsean me rezultatin 2-1 duke u rikthyer vendin e dytë. Në momentin që në fushë ...
Read more Comments Off on Mourinho i dërgon mesazh me letër Matiç në fushë (Foto/Video)

Mourinho ‘driblon’ të kaluarën: Gjithnjë e më pak nostalgji për Chelsea-n

Sport
Jose Mourinho do të përballet me ish-ekipin e tij, Chelsea, të dielën, kur të besuarit e Antonio Conte do të vizitojnë “Old Trafford”. Portugezi ka pasur dy eksperienca ...
Read more Comments Off on Mourinho ‘driblon’ të kaluarën: Gjithnjë e më pak nostalgji për Chelsea-n

Mourinho: Edhe po të luanim 10 orë dhe jo 90 minuta kundër Newcastle nuk do të shënonim gol

Sport
Trajneri i Manchester United-it, Jose Mourinho, është tejet i zhgënjyer nga disfata e djeshme në ndeshjen e kampionatit kundër Newcastle (0:1), pas së cilës, diferenca nga kreu i ...
Read more Comments Off on Mourinho: Edhe po të luanim 10 orë dhe jo 90 minuta kundër Newcastle nuk do të shënonim gol

Mourinho, krenar me Pogbën

Sport
Jose Mourinho është krenar që ka pjesë të ekipit një lojtar si Paul Pogba.  Tekniku luzitan e ka vlerësuar paraqitjen e francezit në stërvitje, dhe në konferenën për ...
Read more Comments Off on Mourinho, krenar me Pogbën

Tërhiqet Jose Mourinho, deklarata e tij i çudit të gjithë

Sport
Jose Mourinho e ka pranuar se Manchester Unitedi nuk mund ta fitojë titullin e Premierligës këtë sezon, duke insistuar se i duhet të përfundojë patjetër në vendin e ...
Read more Comments Off on Tërhiqet Jose Mourinho, deklarata e tij i çudit të gjithë