16 January, 2019 12:10
kalifornia

kalifornia

Kalifornia shndërrohet në ferr nga zjarret, mbi 300 mijë njerëz u evakuan

Botë
Në Kaliforninë veriore ekipet e shpëtimit tashmë kanë gjetur trupat e 14 viktimave të rritur dhe fëmijë, e për të cilët është raportuar se u gjetën të karbonizuar ...
Read more Comments Off on Kalifornia shndërrohet në ferr nga zjarret, mbi 300 mijë njerëz u evakuan

Vazhdojnë kërkimet për gjetjen e të zhdukurve në Kaliforni

Botë
Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë përpjekjet për gjetjen e shtatë personave të zhdukur. Kërkimet po kryhen mes baltës e gurëve, që përfshin disa shtëpi në Santa Barbara të ...
Read more Comments Off on Vazhdojnë kërkimet për gjetjen e të zhdukurve në Kaliforni

Alarm nga epidemia e ‘Hepatit A’ në Kaliforni

Botë
Në shtetin federal të Kalifornisë në SHBA është shpallur “gjendje emergjente” për shkak të epidemisë vdekjeprurëse Hepatit A. Guvernatori i Kalifornisë, Jerry Brown, pa kaluar shumë kohë nga ...
Read more 0

Kalifornia ‘në mëshirë të fatit’ nga zjarret e fuqishme, 670 të zhdukur dhe dhjetëra viktima

Botë
Bilanci i viktimave nga zjarret e frikshme që ka përfshirë disa rajone të Kalifornisë ka arritur në 21 persona. Flakët kanë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000 qytetarë janë ...
Read more 0