November 14, 2018
Kampionati Botëror

Kampionati Botëror

Messi: Për Kampionatin Botëror kemi marrë disa rezultate jo të merituara

Sport
Futbollisti argjentinas Lionel Messi në një deklaratë për faqen e internetit të FIFA-s tha se në kualifikimet për Kampionatin Botëror kanë marrë disa rezultate të papritura ose të ...
Read more Comments Off on Messi: Për Kampionatin Botëror kemi marrë disa rezultate jo të merituara

Favoritët për titullin e kampionit botëror sipas Figos

Sport
Portugalia dhe Spanja janë favorit për të fituar titullin e kampionit të botës në kampionatin që do të mbahet vitin e ardhshëm në Rusi, tha Luis Figo, dikur ...
Read more Comments Off on Favoritët për titullin e kampionit botëror sipas Figos

Hidhet shorti i kampionatit botëror ‘Rusia 2018’, tetë super grupe me nga katër skuadra 

Sport
Është hedhur shorti për Kampionatin Botëror Rusia 2018, ku nuk mungojnë grupet shumë të forta, transmeton Kosova Post. Ishte presidenti i Rusisë, Vladimit Putin, ai që ka hapur ...
Read more Comments Off on Hidhet shorti i kampionatit botëror ‘Rusia 2018’, tetë super grupe me nga katër skuadra 

Shqipëria i del krahë Donjeta Sadikut

Sport
Donjeta Sadiku nuk do të ketë mundësinë që të paraqitet në Kampionatin Botëror që mbahet në Indi, pasi Qeveria e këtij vendi nuk e njeh pasaportën e Kosovës. ...
Read more Comments Off on Shqipëria i del krahë Donjeta Sadikut

Shorti i ‘play-offit’ për Botëror: Italia kundër Suedisë, Zvicra kundër Irlandës së Veriut

Sport
Në Cyrih të Zvicrës është tërhequr shorti për ndeshjet e ‘play-offit’ që do të përcaktojnë përfaqësueset tjera që do të luajnë në Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’. Zvicra, Italia, ...
Read more 0

Formacionet e ndeshjes së fundit Kosovë – Islandë

Sport
Përfaqësuesja e Kosovës dhe Islandës kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit kualifikuese për në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”. Kosova është mysafire e Islandës në ndeshjen e ...
Read more 0