December 15, 2018
kënga

kënga

Rexha i Vetëvendosjes ia ‘krisë’ çiftelisë (Video)

Kryesore Lajme
Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka publikuar një video ku ai ndodhet në qendër të skenës duke i rënë çiftelisë, teksa të tjerët e përcjellin atë me ...
Read more Comments Off on Rexha i Vetëvendosjes ia ‘krisë’ çiftelisë (Video)

Feriz Hoti pas hitit të këngës së ‘Abedin Rexha’, duet me Sylë Hotin (Video)

Kulturë Lajme
Ka vetëm pak kohë që pas një kënge të suksesshme, ajo e “Abedin Rexhës”, këngëtari i dashur për publikun Feriz Hoti, ka sjellë edhe një këngë të bukur ...
Read more Comments Off on Feriz Hoti pas hitit të këngës së ‘Abedin Rexha’, duet me Sylë Hotin (Video)

Këngëtarët nga Mitrovica sjellin këngën që t’i mbush syt me lotë (Video)

Magazinë
Këngëtarët nga Mitrovica, Gili, Linda Teuta, Enisi dhe Vullneti, kane bërë një këngë për vendlindjen e tyre Mitrovicën. Kënga është emocionale dhe t’i mbush syt me lotë derisa ...
Read more Comments Off on Këngëtarët nga Mitrovica sjellin këngën që t’i mbush syt me lotë (Video)

Kënga për Kosovën që përloti miliona njerëz në mbarë botën (Video)

Magazinë
Në vitin 1999 e tërë Bota ishte solidarizuar me tragjedinë e kosovarëve. Ishte grupi Kelly Family që bëri këngën “Children of Kosovo”, një këngë që kishte pushtuar majat ...
Read more Comments Off on Kënga për Kosovën që përloti miliona njerëz në mbarë botën (Video)

Selimi: E kemi mposhtë Isa Mustafën, Abrashi ‘kafshatë’ e lehtë

Intervistë Lajme
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi thotë se kjo ‘kënga’ e humbjes që po i ‘knohet’ Vetëvendosjes nuk do të mbahet shumë në mend ngase sipas tij kundërshtarët ...
Read more 7

‘E ke ti çelësin e zemrës sime’, kënga që Xhensila i dedikoi Besit në dasmë (Foto/Video)

Magazinë
Pas 7 viteve të bekuara së bashku, Besi dhe Xhensila po e kurorëzojnë sot dashurinë e tyre në martesë. Çifti kanë mbledhur të afërm, miq e personazhe VIP ...
Read more 0