19 January, 2019 20:38
kuvend

kuvend

Deda thotë se viti 2019 do të jetë më i rëndë në aspektin politik

Lajme
Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, vitin 2019 e parasheh edhe më të rëndë se vitin 2018, në aspektin politik të fatit të Kosovës. Thotë se do të jetë ...
Read more Comments Off on Deda thotë se viti 2019 do të jetë më i rëndë në aspektin politik

Kosova ia kalon edhe Zvicrës

Kosovë Kryesore
Përbërja e re e Këshillit Federal, në Zvicër, më 10 dhjetor 2018, ndau të shtatë departamentet dhe zgjodhi çështjen e zëvendësimeve. Kështu, Qeveria e Zvicrës do të përfaqësohet ...
Read more Comments Off on Kosova ia kalon edhe Zvicrës

Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

Intervistë Kryesore Lajme Video
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një intervistë për Kosova Post, ka konfirmuar se Kosova po bënë ushtrinë e saj, jo në atë formë sikur, që është ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

Pse po mbahet ‘peng’ Marrëveshja për Tregëti të Lirë Kosovë – Turqi? (Video)

Kryesore Lajme Video
Kosova dhe Turqia para 6 vitesh kanë nënshkruar një marrëveshje për tregti të lirë ndërmjet dy vendeve e cila asnjëherë nuk është jetësuar në praktikë, kjo për shkak ...
Read more Comments Off on Pse po mbahet ‘peng’ Marrëveshja për Tregëti të Lirë Kosovë – Turqi? (Video)

Ministri Hamza ‘përplaset’ me deputetin e LDK-së

Ekonomi Kryesore
Në kuvendin e Kosovës po vazhdon seanca plenare, në të cilën po shqyrtohet për herë të parë Projektligji mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për ...
Read more Comments Off on Ministri Hamza ‘përplaset’ me deputetin e LDK-së

Berisha: Kosova do ta formojë ushtrinë, nuk mund të mbetemi peng i Beogradit (Video)

Kryesore Lajme Video
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha është i bindur se Formimi i Ushtrisë se Kosovës tashmë është në agjendë të institucioneve. Sipas tij Kosova duhet të ec ...
Read more Comments Off on Berisha: Kosova do ta formojë ushtrinë, nuk mund të mbetemi peng i Beogradit (Video)

Isufi: Ushtria e Kosovës do të jetë partner i NATO-s në mision për paqe në botë (Video)

Kryesore Lajme Video
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Ahmet Isufi, është shprehur i bindur se Kosova do ta votoj Ushtrinë e saj me 14 dhjetor. Sipas tij ...
Read more Comments Off on Isufi: Ushtria e Kosovës do të jetë partner i NATO-s në mision për paqe në botë (Video)

Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme (Video)

Kryesore Lajme Video
Pas mbledhjes se Kryesisë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se  sot në ora  16:00, do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ...
Read more Comments Off on Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme (Video)

Vetëvendosje kërkon debat në Kuvend për Demarkacionin

Kryesore Lajme
Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje bën të ditur se më 9 mars procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të gjeturat e Raportit të Komisionit shtetëror për mirëmbajtjen ...
Read more Comments Off on Vetëvendosje kërkon debat në Kuvend për Demarkacionin

Paraburgim edhe për 4 pjesëmarrës në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend

Lajme Rajon
Paraburgim prej 30 ditësh gjykatësi i procedurës paraprake u caktoi edhe katër personave të tjerë, të cilët janë të pakapshëm për organet e ndjekjes, ndërkaq që morën pjesë ...
Read more Comments Off on Paraburgim edhe për 4 pjesëmarrës në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend