December 15, 2018
Levizja Besa

Levizja Besa

Mbi 500 delegatë nesër zgjedhin kryetarin e ri të Lëvizjes BESA (Video)

Lajme Rajon
Lëvizja BESA nesër do të mbajë Kongresin e saj të parë ku do të zgjedhë strukturat partiake dhe kryetarin e partisë. Orhan Murtezani nga Lëvizja BESA thotë se ...
Read more Comments Off on Mbi 500 delegatë nesër zgjedhin kryetarin e ri të Lëvizjes BESA (Video)

Profesor Bakiu: Partitë shqiptare të demokratizohen – Një anëtar një votë

Intervistë Kryesore Lajme
Profesori universitar Qashif Bakiu sërish ka thumbuar partitë politike shqiptare në Maqedoni, duke u bërë thirrje që të demokratizohen. Pas ngjarjeve të fundit në Lëvizjen Besa, prof Bakiu ...
Read more Comments Off on Profesor Bakiu: Partitë shqiptare të demokratizohen – Një anëtar një votë

Përfaqësuesit e Lëvizjes BESA të ftuar nga presidenti Ilir Meta me rastin e 28 Nëntorit

Kryesore Lajme
BESA në krye me kryetarin Bilall Kasami, me ftesë të presidentit të Shqipërisë, z.Ilir Meta, kanë marrë pjesë në manifestimin qendror kushtuar 28 Nëntorit, Ditës së Pavarësisë së  ...
Read more Comments Off on Përfaqësuesit e Lëvizjes BESA të ftuar nga presidenti Ilir Meta me rastin e 28 Nëntorit

Maqedoni, të dielën rivotohet në Çair

Kryesore Lajme
Të dielën, më 12 nëntor do të rivotohet në vendvotimin 29-01 në Komunën e Çairit. Kështu njoftojnë nga KSHZ-ja pasi që sot Gjykata Administrative vendosi ta pranojë ankesën ...
Read more 0

Komuna e Çairit shkon në raundin e tretë të zgjedhjeve

Lajme Rajon
Visar Ganiu nuk do të marrë certifikatën për kryetarë të Komunës së Çairit, por do të duhet të përballet në rreth të tretë të zgjedhjeve. Kështu ka vendosur ...
Read more 0

Deri tash kam qenë neutral, por pasi që ju islamofobët e shani Lëvizjen BESA unë jam me Besën

Kryesore Lajme
Që nga dalja në skenë e subjektit politik të shqiptarëve në Maqedoni “Lëvizja BESA” vërshuan mllefet e shumë islamofobëve shqiptarë duke shpifë, etiketuar, ofenduar lloj-lloj gjërash kundër këtij subjekti ...
Read more 0

BESA dhe ALEANCA lënë të hapur bashkëpunimin në rrethin e dytë

Kryesore Lajme Rajon
Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët kanë lënë mundësi të hapur për bashkëpunim në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale, transmeton Kosova Post. Kështu deklaruan për Televizionin Shenja, ...
Read more 0

Kjo është pritja madhështore që i bëhet Zeqirija Ibrahimit në Gazi Babë (Foto)

Lajme
Edhe pse është dashur të presin pak më gjatë për ta takuar Zeqirija Ibrahimin, për shkak qëndrimit të tij në polici për të denoncuar sulmin që është bërë ...
Read more 0

Ibrahimi: BDI keqpërdorë e-mailin dhe bisedat private, presim reagimin e policisë ‘reformatore’ (Video)

Lajme
Shefat e kandidatit të LSDM-BDI-së, për disa ditë po vazhdojnë me sulmet qyqare ndaj prIvatësisë sime. Kështu mes tjerash tha kandidati i Lëvizjes BESA për komunën e Çairit, ...
Read more 0

Lëvizja BESA: Buxheti i shtetit nuk shkon në komunat shqiptare!

Lajme
Në Reçicë të Vogël foli edhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, transmeton Kosova Post. Gjatë tubimit të mbajtur si kandidat i Komunës së Tetovës para banorëve tha ...
Read more 0